فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ

فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ

فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ

مزایای عایق فوم پاششی برای سالن های پرورش قارچ
 

پرورش قارچ به عنوان یک کسب و کار زودبازده، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است اما ورود به این حرفه بدون آشنایی دقیق با شرایط و اصول آن نتیجۀ دلخواه را پدید نمی آورد. موفقیت در رشد و ثمردهی قارچ بیش از هر چیز به دو عامل دما و رطوبت بستگی دارد و حفظ این دو عامل و جلوگیری از تشکیل شبنم در فضای داخلی سالن، وابسته به یک عایق بندی صحیح است.

در میان عایق های مختلفی که برای سالن های پرورش قارچ به کار می رود، فوم پاششی پلی یورتان با داشتن ویژگی های منحصربفرد، بالاترین کارایی  را دارد و شرایط دمایی و محیطی کشت و پرورش این محصول را کاملاً فراهم می آورد.  با ما همراه باشید تا در این مقاله با دلایل انتخاب فوم پاششی به عنوان بهترین عایق سالن های پرورش قارچ آشنا شوید:
 

 • فوم پاششی به دلیل داشتن ضریب مقاومت حرارتی (R-Value) بسیار بالا می تواند از گرم شدن سالن در تابستان و سرد شدن آن در فصل زمستان جلوگیری کند و هزینه های مصرف انرژی برای تأمین، تنظیم و حفظ دمای ثابت سالن را به شدت کاهش دهد و نوسانات دمایی محیط را متعادل نماید.
   
 • در سالن های پرورش قارچ، عایق کاری دیوار، سقف، درزهای نقاط اتصال و اطراف درب ها و دریچه ها از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از صاحبان این حرفه از ساندویچ پانل استفاده می کنند. گرچه ساندویچ پانل از یک لایۀ میانی پلی یورتان و دو لایۀ پوشاننده تشکیل شده و خواص کامل عایق های پلی یورتان را دارد اما لازم است درزهای آن را با فوم تزریقی پلی یورتان پر کرد. فوم پاششی به دلیل آنکه در هنگام پاشش یا اسپری، حالت مایع دارد، به خوبی قادر است انواع سقف ها، دیوارهای اصلی، دیوارهای بین سالن ها، تمامی درزها، شکاف ها و نقاط کور و غیرقابل دسترس را بپوشاند و درزبندی و هوابندی کاملی ایجاد نماید و از هرگونه تبادل هوا و رطوبت درون سالن با فضای بیرون پیشگیری کند. ضمن اینکه در محل سالن با سرعت و سهولت انجام می شود.
   
 • رطوبت نسبی موردنیاز برای کشت و پرورش قارچ بین 70 تا 90 درصد است. بنابراین عایقی که در سالن های پرورش قارچ به کار می رود، باید در مقابل رطوبت مقاوم باشد و کارایی خود را از دست ندهد. فوم پاششی سلول بسته پلی یورتان بهترین عایق حرارتی- رطوبتی در محل های با رطوبت بالا است و تا 97% از نفوذ آب، رطوبت و بخار آب جلوگیری می کند.
   
 • از دیگر مزایای فوم پاششی، قابل شستشو بودن آن است. در مقایسه با عایق های سنتی که ضمن کارایی کمتر برای حفظ دمای ثابت سالن، با نفوذ آب و رطوبت، خواص عایق بندی خود را از دست می دهند، فوم پاششی ضدآب و قابل شستشو است و در نتیجه می توان به خوبی نظافت و بهداشت سالن را رعایت نمود.
   
 • فوم پاششی وزن سبکی دارد و مانع از تحمیل بار وزنی بر سازه می شود. از سویی، این فوم برخلاف عایق های دیگر، از ایجاد محیط مناسب برای رشد باکتری ها و قارچ های بیماری زا جلوگیری می کند و به دلیل چسبندگی و ساختار سلولی فشرده و منسجم، هیچ فضایی برای ورود حشرات و جانوران موذی باقی نمی گذارد.
   

بنابراین اگر در زمینۀ پرورش قارچ فعالیت دارید و یا می خواهید وارد این کسب و کار شوید، مناسب ترین و باصرفه ترین گزینه برای عایق بندی سالن شما فوم پاششی پلی یورتان می باشد. فوم پاششی با صرفه جویی در هزینه های ناشی از تأمین انرژی و حفظ دمای سالن و نیز جلوگیری از فرسایش سازه در اثر  نفوذ رطوبت، سبب سود دهی بیشتر شما در درازمدت خواهد شد.

فوم پاششی عایق سالن پرورش قارچ

فوم پاششی عایق سالن پرورش قارچ

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
نظرات (2)
 • علی رضا الماسی
  علی رضا الماسی 2 سال پیش
  باسلام اینجانب قصد ساخت یک سردخانه برای تولید بذر را دارم یا بهتر است بگویم در حال ساخت هستم ایا شما برای عایق کاری آن پیشنهادی دارید برای تبادل نظر لطفا با شماره 09131132698 تماس بگیرید
  • نبوغ بهینه گستر
   نبوغ بهینه گستر 1 سال پیش
   سلام وقت بخیر یکی از حوزه های اصلی خدمات شرکت نبوغ بهینه گستر خدمات عایق تزریقی و عایق پاششی پلی یورتان برای سردخانه است که برای پروژه شما هم قابل اجراست. همکاران ما در واحد فروش با شما تماس خواهند گرفت شماره های واحد فروش شرکت نبوغ بهینه گستر: تلفن همراه: 09127761470 09120048544 واتساپ: 09120043544 در صورت لزوم بازدید رایگان خواهد شد و بهترین پیشنهاد خدمت شما ارائه می شود با تشکر

دسته بندی


مطالب مرتبط


نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش دوم)
 • 1401/2/31
 • نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش دوم)

  اجرای فوم پاششی به دانش و تخصص نیاز دارد. در صورت عدم آشنایی با شرایط و نکات اجرای این فوم، مشکلات زیادی مثل عدم چسبندگی، ترک خوردگی، سوختگی، کاهش دانسیته و از دست دادن خواص هوابندی و عایق بندی برای فوم پیش می آید.

  فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ
 • 1401/2/27
 • فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ

  در سالن های پرورش قارچ دو عامل دما و رطوبت مهم تر از سایر عوامل هستند و فوم پاششی پلی یورتان بهترین عایقی است که ضمن مقاومت در برابر رطوبت سالن، می تواند دمای ثابت و مناسب سالن را برای کشت و رشد قارچ در فصل های مختلف حفظ کند.

  نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش اول)
 • 1401/2/24
 • نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش اول)

  اجرای فوم پاششی یا فوم اسپری پلی یورتان نیاز به دانش و تخصص نسبت به مواد اولیه و نیز رعایت نکاتی دارد که اگر مورد توجه قرار نگیرد، ساختار و کیفیت فوم آسیب خواهد دید و درنتیجه کارایی لازم به عنوان یک عایق را از دست خواهد داد.

  بازیافت فوم پاششی
 • 1401/1/23
 • بازیافت فوم پاششی

  بازیافت ضایعات فوم پلی یورتان همواره یکی از دغدغه های دانشمندان بوده است به نحوی که در نتیجۀ کوشش های آنان ثابت شده که ضایعات انواع فوم از جمله فوم پاششی پس از اجرای روش بازیابی مکانیکی یا شیمیایی قابل بازیافت است و می تواند هم به عنوان محصول جدید و هم مواد اولیه در تولید مجدد مورد استفاده قرار گیرد.

  مقایسه فوم پاششی سلول بسته و سلول باز
 • 1401/1/9
 • مقایسه فوم پاششی سلول بسته و سلول باز

  فوم پاششی پلی یورتان در دو نوع سلول بسته و سلول باز قابل اجرا است. هر کدام از این دو نوع دارای ویژگی هایی هستند که آنها را برای عایق بندی متفاوتی مناسب می سازد. با مقایسه فوم سلول باز و سلول بسته می توان با کاربرد صحیح هر یک از آن ها آشنا شد.

  فوم پاششی پلی یورتان (polyurethane spray foam) چیست؟ [توضیحات کامل]
 • 1400/8/9
 • فوم پاششی پلی یورتان (polyurethane spray foam) چیست؟ [توضیحات کامل]

  فوم پاششی پلی یورتان یک عایق پیشرفته و بهینه است و در انواع سلول بسته و سلول باز می تواند عایق حرارت، رطوبت و صوت باشد. ضریب مقاومت حرارتی بالا، اجرای آسان و سریع، توانایی پوشش تمام درزها و عایق بندی سطوح گوناگون و شکل های پیچیده می توان در ساختمان و صنایع استفاده شود.