تزریق فوم پلی یورتان

تزریق فوم پلی یورتان

تزریق فوم پلی یورتان

تزریق فوم پلی یورتان به چه صورت انجام می گیرد ؟

در این مقاله می خواهیم بدانیم که تزریق فوم پلی یورتان به چه صورت انجام می گیرد ؟ پلی یورتان ها نخستین بار در کشور آلمان وتوسط دانشمند آلمانی اتو بایر کشف شد و به علت داشتن خواص وفواید فراوان به یکی از مواد پر مصرف در صنعت تبدیل شد.

پلی یورتان ها از واکنش میان ایزوسیانات و ترکیب دارای هیدروژن فعال حاصل می شود. پلی یورتان ها در بیشتر موارد به صورت بلوک های فوم تولید می شوند .

عایق پلی اورتان لوله های پیش ساخته ای است که به صورت فوم تزریق و فوم اسپری نیز تولید می شود. در روش تزریق فوم پلی یورتان ها  فوم با فشار به محلی که مورد نظر است تزریق می شود.

از فوم پلی یورتان در چه مکان هایی استفاده می شود؟

ازروش تزریق فوم پلی یورتان ها برای عایق کردن مکان های بزرگ و دارای ساخت پیچیده وغیر قابل دسترس استفاده می کنند.

برای انجام روش تزریقی پلی یورتان به دستگاه های خاص این کار و نیروی متخصص این کار نیازمند است.

ایزوسیانات وپلی یول دو ماده تشکیل دهنده فوم پلی یورتان هستند درون مخزن های جداگانه نگه داشته می شوند که این مخزن ها دارای شیر کنترل فشار وپمپ هستند.

این دو ماده در نسبت وفشار معین در محل مورد نظر تزریق می شوند.

فوم عایق پلی یورتان از واکنش ایزوسیانات و پلی یول  در محل عایق کاری تشکیل می شود این دو ماده با هم واکنش می دهند و فوم ساخته و در مکان تزریق منبسط می شود و محل عایق کاری را کاملا پر می کنند.

به دلیل تشکیل فوم در محل تزریق فوم تمامی درز ها ومنافذ را پر می کند و عایق کامل را ایجاد می کند. فشار ناشی از دستگاه تزریق و فشار حاصل از انبساط فوم باعث می شود تمام سوراخ ها ومنافذ پر شود.

موارد استفاده از فوم پلی یورتان

اجرای عایق پلی یورتان درمواردی مانند عایق کردن در وپنجره , درزگیری ولکه گیری منافد و عایق کردن مکان های غیر قابل دسترس  مورد استفاده قرار می گیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.