خدمات عایق پلی یورتان برای سردخانه ها و صنایع برودتی

خدمات عایق پلی یورتان برای سردخانه ها و صنایع برودتی

خدمات عایق پلی یورتان برای سردخانه ها و صنایع برودتی

کاربردهای عایق پلی یورتان در سردخانه ها و صنایع برودتی چیست؟

پایداری و رونق برخی از صنایع همچون داروسازی و آزمایشگاه، کشاورزی، ماهیگیری، تولید غذا، نگهداری و حمل و نقل مواد غذایی (گوشت، لبنیات، میوه، سبزیجات و...) به صنایع برودتی و سردخانه ها وابسته است. به همین ترتیب رفع مشکلات سردخانه ها و صنایع برودتی اهمیت بسیار بالایی دارد و یکی از اساسی ترین این مشکلات، هدر رفت انرژی، مصرف بیشتر انرژی و نوسانات در حفظ دمای آن هاست. به همین دلیل بخش های مختلفی از انواع سازه های مرتبط با فضاهای سردخانه ای و برودتی مثل لوله ها، دیواره ها، کف، مخزن و... به یک عایق بندی درست و کامل نیاز دارند تا دمای معین حفظ شود و از هرگونه هدررفت انرژی و انتقال حرارتی پیشگیری به عمل آید.

در حال حاضر عایق پلی یورتان به عنوان بهترین گزینه برای عایق بندی صنایع برودتی و سردخانه ها شناخته می شود و به شکل های گوناگونی در این فضاها تولید و اجرا می گردد. عایق های پیش ساخته، تزریقی و پاششی پلی یورتان هر یک بر اساس نیاز سردخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عایق پیش ساختۀ پلی یورتان به صورت نصب ساندویچ پانل (عایق حرارتی- برودتی) دیواری و سقفی در انواع گوناگونی از سردخانه ها همچون سوله ها، کانتینرها، سردخانه های کوچک فروشگاهی و... به کار می رود. فوم تزریقی پلی یورتان پس از ورقکاری لوله ها و مخازن در سوراخ های ایجاد شده تزریق می شود و هرگونه درز یا حفره ای را به طور کامل پر می کند تا دمای پائین گاز حفظ گردد. فوم پاششی پلی یورتان توانایی پوشش کامل کف، درزها و شکاف ها و بخش های آسیب دیده و نیازمند ترمیم را دارد.

عایق کاری با هر یک از روش های فوق و یا ترکیبی از آن ها سبب طولانی شدن عمر تأسیسات سردخانه ای و کمپرسورها و کیفیت دمای سردخانه و جلوگیری از هدررفت انرژی می شود.

متأسفانه پس از گذشت چندین سال تجربه در نصب سردخانه و عایق کاری صنایع برودتی، هنوز کاستی ها و ضعف های فراوانی در اجرای پروژه های سردخانه ای وجود دارد که گاهی این نواقص به صورت عمدی به دست افراد سودجو تکرار می شود.
شرکت نبوغ بهینه گستر با ارایۀ خدمات صحیح در نصب سردخانه با افتخار در خدمت کارآفرینان دل سوز، کارفرمایان و پیمانکاران کلان سردخانه ای می باشد.


خدمات شرکت نبوغ بهینه گستر در سردخانه های ثابت به شرح زیر می باشد:

 • تهیه و نصب ساندویچ پانل سردخانه ای با عایق پلی یورتان و عایق پلی استایرن
 • پوشش و عایق بندی لوله ها و مخازن آمونیاک
 • تزریق فوم پلی یورتان بین درزهای ساندویچ پانل ها و داخل کاور لوله و مخازن
 • پاشش فوم پلی یورتان برای عایق بندی کف سردخانه و ترمیم سردخانه هایی که با عایق ضعیف تری ساخته شده است.

 

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی


مطالب مرتبط


فوم پاششی بهتر است یا پشم سنگ؟
 • 1401/11/20
 • فوم پاششی بهتر است یا پشم سنگ؟

  پشم سنگ یکی از عایق های قدیمی است که قیمت پایین تری دارد در این مقاله به مقایسه دقیق پشم سنگ و فوم پلی یورتان می پردازیم.

  عایق پلی یورتان لوله ها
 • 1401/5/10
 • عایق پلی یورتان لوله ها

  عایق پاششی پلی یورتان کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. یکی از کاربردهای مهم عایق پلی یورتان استفاده برای عایق کاری انواع لوله های صنعتی و ساختمانی است. در این مورد معمولاً لوله را با ورق های آلومینیوم یا استیل ورق کاری می کنند و سپس جدار بین لوله و ورق را با فوم تزریقی پلی یورتان پر می کنند.

  ماستیک پلی یورتان
 • 1401/2/22
 • ماستیک پلی یورتان

  یکی از دغدغه های اصلی در تمامی سازه ها، وجود درزها و شکاف هاست. ماستیک پلی یورتان با داشتن ویژگی های مناسب، به خوبی می تواند انواع درزها از جمله درزهای انبساطی یا جداشونده را پر کند.

  پلی یورتان یا پلی اتیلن؟
 • 1400/12/22
 • پلی یورتان یا پلی اتیلن؟

  پلی یورتان و پلی اتیلن هر دو به خانوادۀ پلیمرها تعلق دارند اما هر یک از این مواد دارای ترکیب شیمیایی و فرآیندهای تولیدی متفاوتی هستند که در نتیجه کاربردهای متنوعی در صنایع گوناگون به آن ها می دهد.

  عایق پلی اورتان حرارتی چیست؟ + [معرفی انواع اصلی آن]
 • 1400/7/25
 • عایق پلی اورتان حرارتی چیست؟ + [معرفی انواع اصلی آن]

  بهترین روش حفظ انرژی و پیشگیری از هدررفت آن در ساختمان ها عایق کاری است و عایق کاری از طریق مواد و مصالح گوناگونی انجام می گیرد که یکی از نتیجه بخش ترین آن ها عایق پلی یورتان حرارتی به شمار می آید. این عایق به سه شیوۀ پیش ساخته، پاششی و تزریقی تولید و اجرا می شود.

  اجرای عایق پلی یورتان چگونه انجام می شود؟ + [3 روش اصلی اجرا]
 • 1400/7/25
 • اجرای عایق پلی یورتان چگونه انجام می شود؟ + [3 روش اصلی اجرا]

  عایق پلی یورتان به عنوان یکی از راهکارهای جدید و برتر برای عایق حرارت، رطوبت و صوت در ساختمان سازی و صنایع گوناگون به سه روش اصلی قابل اجرا است و هر روش با توجه به شرایط پروژه، نوع دسترسی به محل و نیاز مشتری تعیین می گردد.