استفاده از پلی یورتان در ساخت کانکس

استفاده از پلی یورتان در ساخت کانکس

استفاده از پلی یورتان در ساخت کانکس

عایق پلی یورتان چه کاربردی در ساخت کانکس دارد؟

 در ساخت و سازهای امروزی به خصوص در محل پروژه های عمرانی و صنعتی بسیاری از فضاهای مورد نیاز همچون محل استقرار نگهبان، سرویس های بهداشتی، درمانگاه های صحرایی، کارگاه های موقت، آموزشگاه های موقت، و... به صورت کانکس ساخته می شوند. هم چنین کانکس ها در صنعت حمل و نقل نقش بسزایی دارند. کانکس های ثابت با توجه به شرایط هر منطقه در معرض سرما، گرما، بارش باران و برف، وزش باد، فرسایش های ناشی از رطوبت و نیز نفوذ حشرات و موجودات موذی قرار دارند و کانکس های وسایل نقلیه به خصوص برای انتقال موادغذایی و دارویی به حفظ دمای مشخص و پیشگیری از انتقال حرارت وابسته اند. از همین رو، عایق بندی کانکس ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

پیشرفت و تحول در عرصۀ تولید عایق طی دهه های اخیر منجر به ارائۀ عایق نوین و کارایی به نام عایق پلی یورتان شده. عایق پلی یورتان نوعی فوم پلیمری سبک و پایدار با پیوندهای یورتانی است که به عنوان عایق حرارتی فوق العاده خوبی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و هرگونه تبادل حرارتی گرمایی-سرمایی در انواع سازه ها و صنایع کاربرد دارد. استفاده از این عایق در صنعت ساخت کانکس نیز رواج بسیاری یافته است و به عنوان بهترین گزینه جهت عایق بندی کانکس ها شناخته می شود.

 

 

عایق پلی یورتان کانکس

 

همانگونه که در مقالات پیشین توضیح دادیم، عایق پلی یورتان به چند شیوه قابل تولید و اجرا است؛ فوم پاششی پلی یورتان، فوم تزریقی پلی یورتان، عایق پیش ساخته و ماستیک های سرد و گرم.

جهت عایق بندی جداره و سقف کانکس ها می توان از انواع عایق پیش ساخته، پلی یورتان پاششی و تزریقی استفاده کرد. اما نصب ساندویچ پانل که در لایۀ میانی آن از عایق فوم پلی یورتان پیش ساخته به عنوان یک عایق حرارتی-رطوبتی استفاده شده، رایج ترین و پرکابردترین روش عایق بندی کانکس ها به شمار می رود. به ویژه اگر برای درزبندی، از فوم پلی یورتان تزریقی استفاده شود، امکان هرگونه اتلاف انرژی و نفوذ رطوبت از میان می رود. ساندویچ پانل های دیواری با اتصالات محکم و بدون استفاده از مصالح سنتی دیگر، دیوارهایی عایق بندی شده ایجاد می کنند که مانع از نفوذ سرما، گرما و هرگونه انتقال حرارتی می شوند و از نفوذ رطوبت، آلودگی صوتی، رشد قارچ و باکتری و نفوذ حشرات و جانوران موذی ممانعت به عمل می آورند. به همین طریق ساندویچ پانل های سقفی با طراحی ویژه فرمینگ، آب بنده بوده و ضمن داشتن همان مزایا، مانع از نفوذ رطوبت و آب باران و برف می گردند.

ساندویچ پانل ها وزن سبکی دارند و بار اضافی و سنگینی بر سازه تحمیل نمی کنند و همین امر، سبب برتری آن نسبت به کانکس های با عایق سنتی در مناطق زلزله خیز شده است زیرا در صورت وقوع زلزله، آواربرداری و نجات مصدومان با راحتی بیشتر و خطر کمتری انجام می گیرد. حمل و نقل و نصب ساندویچ پانل ها برای ساخت کانکس آسان است و در نتیجه با سهولت و سرعت بالایی انجام می پذیرد. درزهای این نوع عایق را به سادگی می توان با فوم پاششی پلی یورتان پر کرد.

شرکت نبوغ بهینه گستر با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا، اقدام به تولید و ارائه عایق کانکس و کانتینر کرده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوۀ استفاده از پلی یورتان در کانکس و کانتینر می توانید از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید. متخصصین مجرب ما با مشاورۀ رایگان، اطلاعات لازم را در اختیار شما گذاشته و راهنمایی های مرتبط را انجام می دهند.

تلفن همراه: 09127761470 - 09120043544 - 09120048544

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
نظرات (2)
 • علیرضا زارعی
  علیرضا زارعی 1 سال پیش
  لطفا جهت اعلام قیمت اجرای پاشش فوم جهت عایق کاری داخل کانتینر تماس بگیرید با تشکر
  • نبوغ بهینه گستر
   نبوغ بهینه گستر 1 سال پیش
   با تشکر درخواست شما به واحد فروش ارجاع داده شد.

دسته بندی


مطالب مرتبط


فوم پاششی بهتر است یا پشم سنگ؟
 • 1401/11/20
 • فوم پاششی بهتر است یا پشم سنگ؟

  پشم سنگ یکی از عایق های قدیمی است که قیمت پایین تری دارد در این مقاله به مقایسه دقیق پشم سنگ و فوم پلی یورتان می پردازیم.

  عایق پلی یورتان لوله ها
 • 1401/5/10
 • عایق پلی یورتان لوله ها

  عایق پاششی پلی یورتان کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. یکی از کاربردهای مهم عایق پلی یورتان استفاده برای عایق کاری انواع لوله های صنعتی و ساختمانی است. در این مورد معمولاً لوله را با ورق های آلومینیوم یا استیل ورق کاری می کنند و سپس جدار بین لوله و ورق را با فوم تزریقی پلی یورتان پر می کنند.

  ماستیک پلی یورتان
 • 1401/2/22
 • ماستیک پلی یورتان

  یکی از دغدغه های اصلی در تمامی سازه ها، وجود درزها و شکاف هاست. ماستیک پلی یورتان با داشتن ویژگی های مناسب، به خوبی می تواند انواع درزها از جمله درزهای انبساطی یا جداشونده را پر کند.

  پلی یورتان یا پلی اتیلن؟
 • 1400/12/22
 • پلی یورتان یا پلی اتیلن؟

  پلی یورتان و پلی اتیلن هر دو به خانوادۀ پلیمرها تعلق دارند اما هر یک از این مواد دارای ترکیب شیمیایی و فرآیندهای تولیدی متفاوتی هستند که در نتیجه کاربردهای متنوعی در صنایع گوناگون به آن ها می دهد.

  عایق پلی اورتان حرارتی چیست؟ + [معرفی انواع اصلی آن]
 • 1400/7/25
 • عایق پلی اورتان حرارتی چیست؟ + [معرفی انواع اصلی آن]

  بهترین روش حفظ انرژی و پیشگیری از هدررفت آن در ساختمان ها عایق کاری است و عایق کاری از طریق مواد و مصالح گوناگونی انجام می گیرد که یکی از نتیجه بخش ترین آن ها عایق پلی یورتان حرارتی به شمار می آید. این عایق به سه شیوۀ پیش ساخته، پاششی و تزریقی تولید و اجرا می شود.

  اجرای عایق پلی یورتان چگونه انجام می شود؟ + [3 روش اصلی اجرا]
 • 1400/7/25
 • اجرای عایق پلی یورتان چگونه انجام می شود؟ + [3 روش اصلی اجرا]

  عایق پلی یورتان به عنوان یکی از راهکارهای جدید و برتر برای عایق حرارت، رطوبت و صوت در ساختمان سازی و صنایع گوناگون به سه روش اصلی قابل اجرا است و هر روش با توجه به شرایط پروژه، نوع دسترسی به محل و نیاز مشتری تعیین می گردد.