6 پرسش اصلی دربارۀ فوم پاششی پلی یورتان

6 پرسش اصلی دربارۀ فوم پاششی پلی یورتان

6 پرسش اصلی دربارۀ فوم پاششی پلی یورتان

آیا استفاده از فوم پلی یورتان پاششی برای عایق کاری به صرفه است؟

از نظر عایق بندی جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی و نیز عایق صوت و حرارت، فوم پلی یورتان پاششی بسیار مقرون به صرفه است و یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت به شمار می رود که در طی زمان تمام هزینه های مربوطه را جبران می کند. همچنین فوم پاششی با توجه به عدم نیاز به هزینۀ ترمیم یکی از بهترین عایق هاست که سبب کاهش و صرفه جویی در هزینه می شود. این مورد در عایق های دیگر مثل ایزوبام وجود ندارد.

چه سطوحی را نمی توان با فوم پاششی پلی یورتان عایق کرد؟

سطوح لیز مانند تفلون  و پلی اتیلن یا شیشه قابلیت اجرای پوشش فوم پلی یورتان را ندارند مگر اینکه قبل از عایق کاری روی آنها با سطح دیگری پوشانده شود.

 

آیا سطوحی که قرار است با فوم پلی یورتان پاششی عایق شود، باید برداشته شوند؟

پلی یورتان را غالباً بصورت مستقیم می توان بر روی انواع سطوح پاشید ولی، لازم است سطح مورد نظر کاملاً پاک شود و مواد کثیف، خاک، دود و چیزهایی که مانع چسبیدن فوم به سطح می گردد، حذف شوند.

 

فوم پاششی پلی یورتان چقدر وزن دارد؟

 وزن پلی یورتان پاششی بسیار ناچیز است. در واقع وزن فوم پاششی به میزان ضخامت، چگالی نوع مورد استفاده و مقدار سطح اجرا شده بستگی دارد. به عنوان مثال وزن یک عایق پاششی به ضخامت 2.5 سانت با چگالی 40 کیلوگرم بر مترمربع، حدود 1.2 کیلوگرم خواهد بود که مقدار بسیار ناچیزی است.

 

آیا فوم پاششی پلی یورتان نیاز به نگهداری دارد؟


فقط سطح بیرونی عایق شده با عایق پاششی پلی یورتان نیاز به نگهداری دارد و لایۀ میانی نیاز به نگهداری خاصی ندارد. سطوح بیرونی در صورت آسیب فیزیکی بر اثر بریدگی یا سوراخ شدن و نظایر آن لازم است ترمیم شوند.

 

قیمت فوم پاششی پلی یورتان و هزینۀ اجرای آن چگونه است؟


بنا به دلایل مختلفی قیمت عایق پاششی پلی یورتان ثابت و معین نیست. یکی از دلایل مهم، پیش ساخته نبودن این عایق است که باعث می شود عوامل محیطی در میزان مصرف مواد تأثیر گذار باشند. دلیل دیگر نوع مواد پلی یورتان و شرکت تولید کنندۀ آن است. شرایط محل انجام پروژه و متراژ آن نیز بر چگونگی محاسبۀ قیمت اثر می گذارد. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر دربارۀ قیمت فوم پاششی پلی یورتان می توانید با شرکت نبوغ بهینه گستر تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
نظرات (8)
 • محسن صابری
  محسن صابری 2 ماه پیش
  سلام من از این فوم برای برای عایق کاری داخل ماشین ون نیاز داشتم چطور میتونم از شما خدمات بگیرم؟؟
  • نبوغ بهینه گستر
   نبوغ بهینه گستر 1 ماه پیش
   سلام برای عایق ماشین می توانید از کپسول های آماده استفاده کنید با شماره 09120043544 تماس حاضل فرمایید با تشکر
 • ظهرابزاده
  ظهرابزاده 2 ماه پیش
  سلام آیا امکان پر کردن بین سقف اصلی و سقف کاذب با فاصله ۲۵ سانت برای پوشش لوله های بین سقف ها و حذف سر و صدا وجود دارد
  • نبوغ بهینه گستر
   نبوغ بهینه گستر 1 ماه پیش
   سلام دوست عزیز برای این مورد می توانید از عایق الاستومری استفاده کنید جهت اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره 09120043544 تماس بگیرید
 • عباس
  عباس 7 ماه پیش
  سلام ضخامت اجرا در دیوار و کف ساختمان مسکونی چند سانت است و در هر متر مربع چند کیلو مصرف میشود تشکر
  • نبوغ بهینه گستر
   نبوغ بهینه گستر 3 ماه پیش
   سلام دوست عزیز ضخامت اجرا بستگی به شرایط محل مورد نظر و مقدرا کیلوی مصرفی به دانیسیته فوم و ضخامت بستگی خواهد داشت. جهت مشاوره با شماره زیر تماس حاصل فرمایید 09120043544
 • مسعود
  مسعود 1 سال پیش
  درود بی پایان برشما. من باشنده استان گیلان هستم. خواستم بدانم شرکت شما در استان گیلان نمایده دارد؟ چون بسیار جستجو کردم کسی پلی پورتان را نمی شناخت. اگر نمایندگی دارید بزرگواری فرموده شناسایش(معرفی)کنیدبرای کاری نیازدارم. سپاس فراوان مسعود
  • نبوغ بهینه گستر
   نبوغ بهینه گستر 1 سال پیش
   سلام خدمت شما دوست عزیز با تشکر از توجه شما در حال حاضر نمایندگی خدمات فوم پاششی در استان گیلان نداریم ولی این خدمات را در سراسر کشور عزیزمان از جمله استان گیلان با بالاترین کیفیت و قیمت رقابتی انجام می دهیم. جهت ارائه اطلاعات بیشتر همکاران واحد فروش با شما تماس خواهند گرفت

دسته بندی


مطالب مرتبط


نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش دوم)
 • 1401/2/31
 • نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش دوم)

  اجرای فوم پاششی به دانش و تخصص نیاز دارد. در صورت عدم آشنایی با شرایط و نکات اجرای این فوم، مشکلات زیادی مثل عدم چسبندگی، ترک خوردگی، سوختگی، کاهش دانسیته و از دست دادن خواص هوابندی و عایق بندی برای فوم پیش می آید.

  فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ
 • 1401/2/27
 • فوم پاششی، بهترین عایق برای سالن های پرورش قارچ

  در سالن های پرورش قارچ دو عامل دما و رطوبت مهم تر از سایر عوامل هستند و فوم پاششی پلی یورتان بهترین عایقی است که ضمن مقاومت در برابر رطوبت سالن، می تواند دمای ثابت و مناسب سالن را برای کشت و رشد قارچ در فصل های مختلف حفظ کند.

  نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش اول)
 • 1401/2/24
 • نکات مهم در اجرای فوم پاششی (بخش اول)

  اجرای فوم پاششی یا فوم اسپری پلی یورتان نیاز به دانش و تخصص نسبت به مواد اولیه و نیز رعایت نکاتی دارد که اگر مورد توجه قرار نگیرد، ساختار و کیفیت فوم آسیب خواهد دید و درنتیجه کارایی لازم به عنوان یک عایق را از دست خواهد داد.

  بازیافت فوم پاششی
 • 1401/1/23
 • بازیافت فوم پاششی

  بازیافت ضایعات فوم پلی یورتان همواره یکی از دغدغه های دانشمندان بوده است به نحوی که در نتیجۀ کوشش های آنان ثابت شده که ضایعات انواع فوم از جمله فوم پاششی پس از اجرای روش بازیابی مکانیکی یا شیمیایی قابل بازیافت است و می تواند هم به عنوان محصول جدید و هم مواد اولیه در تولید مجدد مورد استفاده قرار گیرد.

  مقایسه فوم پاششی سلول بسته و سلول باز
 • 1401/1/9
 • مقایسه فوم پاششی سلول بسته و سلول باز

  فوم پاششی پلی یورتان در دو نوع سلول بسته و سلول باز قابل اجرا است. هر کدام از این دو نوع دارای ویژگی هایی هستند که آنها را برای عایق بندی متفاوتی مناسب می سازد. با مقایسه فوم سلول باز و سلول بسته می توان با کاربرد صحیح هر یک از آن ها آشنا شد.

  فوم پاششی پلی یورتان (polyurethane spray foam) چیست؟ [توضیحات کامل]
 • 1400/8/9
 • فوم پاششی پلی یورتان (polyurethane spray foam) چیست؟ [توضیحات کامل]

  فوم پاششی پلی یورتان یک عایق پیشرفته و بهینه است و در انواع سلول بسته و سلول باز می تواند عایق حرارت، رطوبت و صوت باشد. ضریب مقاومت حرارتی بالا، اجرای آسان و سریع، توانایی پوشش تمام درزها و عایق بندی سطوح گوناگون و شکل های پیچیده می توان در ساختمان و صنایع استفاده شود.