فوم پاششی پلی یورتان ژئوتکنیکی

فوم پاششی پلی یورتان ژئوتکنیکی

فوم پاششی پلی یورتان ژئوتکنیکی

فوم پاششی پلی یورتان ژئو تکنیکال یک ایده کاربردی است برای ساختن و تعمیر سازه های بتنی است. با این روش می توان انواع فندانسیون، پله ها، سنگ فرشهای بتنی و انواع سازه ای بتنی متوسط را ترمیم نمود.

اصطلاح «ژئوتکنیک» کاربرد فناوری را برای مشکلات مهندسی ناشی از عوامل زمین‌شناسی توصیف می‌کند. فوم پلی یورتان ژئوتکنیکال به فوم پلی اورتان (مانند فوم پاششی در منازل و ساختمان ها) اطلاق می شود که برای مصارف ژئوتکنیکی مسکونی و تجاری فرموله شده است.
یکی از تولید کنندگان پیشرو فوم ژئوتکنیکی در ایالات متحده شرکت NCFI، سازنده  سیستم های فوم پلی اورتان ژئوتکنیکال مسکونی TerraThane است .

استفاده از فوم ژئوتکنیکی اغلب به عنوان "بلندکردن بتن" یا "جک کردن" شناخته می شود زیرا برای بلند کردن و تسطیح بتن، تعمیر فونداسیون، اصلاح زیرساخت ها و کنترل فرسایش استفاده می شود.
 
فرمولاسیون فوم پلی یورتان ژئوتکنیکی استحکام فشرده سازی تقریباً کامل را در کمتر از 15 دقیقه نشان می دهد و انتقال حرارت کم آن در حین استفاده، ساخت سریع و حداقل ضایعات را تضمین می کند.
 
همچنین در برابر رطوبت مقاوم است، این فوم ویژگی های فیزیکی خود را در طول واکنش و انبساط حفظ می کند.
همچنین به دلیل چگالی بالا و داشتن ساختار مولکولی سلول بسته در برابر نفوذ آب مقاوم است.
 
سیستم های فوم ژئوتکنیکی جابجا نمی شوند و پس از آن ته نشین نمی شوند، به این معنی که مشکلات فرسایش طولانی مدت کاهش می یابد. در طول فرآیند تزریق، فوم ژئوتکنیکی آزادانه در شکاف‌ها و حفره‌ها جریان می‌یابد و در نهایت تا چگالی نهایی خود در محل گسترش می‌یابد.
 
در برادوی ویرجینیا از فوم پلی یورتان ژئوتکنیکی برای حل انواع مشکلات مشتریان استفاده می کنند. در اینجا ویدیویی وجود دارد که برخی از پروژه های آنها را به نمایش می گذارد:

ویدئو ترمیم پله به کمک فوم پلی یورتان تزریقی ژئو تکنیکی
 

اکثر پروژه های بلند کردن، تثبیت و پر کردن بتن با فوم پلی اورتان را می توان به سرعت و با صرفه جویی اقتصادی و با کمترین اختلال تکمیل کرد و در یک روز کار را به خوبی انجام داد.
 

اطلاعات بیشتر در مورد بلند کردن قطعات بتنی با استفاده از فوم پلی یورتان :
جایگزین مقرون به صرفه برای روشهای دیگر
معمولاً با کمتر از نصف هزینه ریختن بتن جدید قابل انجام است
صرفه جویی بیشتر چون هزینه های تخریب، حذف و محوطه سازی حذف می شود
منطقه اطراف حتی در طول پروژه با حداقل خرابی، در حال استفاده باقی می ماند

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی


مطالب مرتبط


فوم پاششی پلی یورتان در آب و هوای ناپایدار
 • 1403/1/30
 • فوم پاششی پلی یورتان در آب و هوای ناپایدار

  فوم پاششی پلی یورتان در شرایط آب و هوایی ناپایدار مانند طوفان و بارشهای شدید عملکرد درخشانی داشته است، در این مقاله به بررسی دقیق عملکرد عایق پاششی پلی یورتان برای منازل، ویلا و ساختمان ها در شرایط سخت آب و هوایی می پردازیم.

  فوم پاششی پلی یورتان ژئوتکنیکی
 • 1403/1/21
 • فوم پاششی پلی یورتان ژئوتکنیکی

  فوم پاششی پلی یورتان ژئو تکنیکال یک ایده کاربردی است برای ساختن و تعمیر سازه های بتنی است. با این روش می توان انواع فندانسیون، پله ها، سنگ فرشهای بتنی و انواع سازه ای بتنی متوسط را ترمیم نمود.

  اثبات صرفه جویی فوم پاششی در سقف های شیروانی
 • 1403/1/10
 • اثبات صرفه جویی فوم پاششی در سقف های شیروانی

  فوم پاششی در یک آزمایش انجام شده در چند ایالت آمریکا به جای عایق فایبرگلاس مورد استفاده قرار گرفت. در این آزمایش صرفه جویی فاحش فوم پاششی و کاهش مصرف انرژی اثبات شد.

  فوم پاششی بهتر است یا پشم سنگ؟
 • 1401/11/20
 • فوم پاششی بهتر است یا پشم سنگ؟

  پشم سنگ یکی از عایق های قدیمی است که قیمت پایین تری دارد در این مقاله به مقایسه دقیق پشم سنگ و فوم پلی یورتان می پردازیم.

  عایق پلی یورتان لوله ها
 • 1401/5/10
 • عایق پلی یورتان لوله ها

  عایق پاششی پلی یورتان کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. یکی از کاربردهای مهم عایق پلی یورتان استفاده برای عایق کاری انواع لوله های صنعتی و ساختمانی است. در این مورد معمولاً لوله را با ورق های آلومینیوم یا استیل ورق کاری می کنند و سپس جدار بین لوله و ورق را با فوم تزریقی پلی یورتان پر می کنند.

  ماستیک پلی یورتان
 • 1401/2/22
 • ماستیک پلی یورتان

  یکی از دغدغه های اصلی در تمامی سازه ها، وجود درزها و شکاف هاست. ماستیک پلی یورتان با داشتن ویژگی های مناسب، به خوبی می تواند انواع درزها از جمله درزهای انبساطی یا جداشونده را پر کند.