سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

هاو پیل اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس اذعان کرد که این بانک با سخت ترین چالش خود از سال 1997 تا کنون روبرو شده است. وی به این نکته اشاره کرد که نرخ بهره بانکی باز هم باید افزایش یابد.

او گفت که افزایش نرخ تورم در این کشور به بالاترین رقم خود در 40 سال اخیر یعنی 9 درصد در ماه آوریل رسیده است که وضعیت را برای وی بسیار ناخوشایند کرده است. باتوجه به اینکه این بانک قصد داشت تورم را در حدود 2 درصد نگه دارد.

هاو پیل توضیح داد: اکنون شرایط برای بسیاری از مردم به ویژه برای افراد دارای رفاه کمتر، که بخش بیشتری از درآمد خود را صرف حامل های انرژی و مواد غذایی می کنند، دشوار است. او افزود: بنابراین چالش های کنونی یادآور اهمیت ثبات قیمت ها به عنوان لنگری برای ثبات اقتصادی گسترده تر، و سنگری برای حفظ معیشت مردم، به خصوص برای آن هایی است که دستمزد پایین تر و درآمد ثابت دارند.

این اقتصاددان ارشد در ادامه تأکید کرد که انتظار می رود تورم تا پایان سال جاری به بیش از 10 درصد افزایش یابد. در عین حال داده های شرکت نظرسنجی GfK در روز جمعه نشان داد که با نگرانی های فزاینده درباره بحران هزینه های زندگی، اعتماد مصرف کننده در بریتانیا به پایین ترین سطح خود از زمان شروع ثبت رکوردها در سال 1974 رسیده است.

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی


مطالب مرتبط


سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997
 • 1401/3/1
 • سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

  اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد که این بانک با سخت ترین چالش خود از سال 1997 تا کنون روبرو شده است و با ادامۀ شرایط کنونی نرخ تورم تا ده درصد هم افزایش خواهد یافت.

  عرضه همه محصولات شرکت پتروشیمی اروند در بورس کالا
 • 1401/2/23
 • عرضه همه محصولات شرکت پتروشیمی اروند در بورس کالا

  مدیر بازرگانی پتروشیمی اروند از عرضه همه محصولات این شرکت در بورس کالا به منظور پایداری بازار و توسعه صنایع پایین دستی کشور خبر داد و اعلام کرد این کار تا تنظیم بازار استمرار خواهد یافت.

  حمایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از وضع عوارض بر صادرات مواد اولیه
 • 1401/2/21
 • حمایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از وضع عوارض بر صادرات مواد اولیه

  رییس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران توضیح داد که وضع عوارض بر صادرات مواد اولیه، مورد حمایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به عنوان گسترده ترین تشکل مصرف کنندۀ این گروه کالایی در کشور است.

  روش جدید بازیافت می تواند پلی اورتان را پایدار کند
 • 1401/1/29
 • روش جدید بازیافت می تواند پلی اورتان را پایدار کند

  پلی یورتان ها محصولات پرکاربرد و پرتقاضایی هستند که در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی، تشک و مبلمان استفاده می شوند. محققان در تلاش برای بازیافت بهتر ضایعات فراوان پلی یورتانی هستند.

  سقوط قیمت طلا قطعی شد
 • 1401/1/27
 • سقوط قیمت طلا قطعی شد

  در هفتۀ گذشته طلا نزدیک به 1.5 درصد به سرمایه گذاران سود رساند. سیاست های کمتر انقباضی بانک مرکزی اروپا برای کاهش اقدامات حمایتی در دوره کرونا و احتمال افزایش نیم درصدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو امریکا موجب فشار کاهشی به قیمت طلا می شود.

  رشد 3.7 درصدی اقتصاد ایران در سال 2022 بر اساس پیش بینی بانک جهانی
 • 1401/1/26
 • رشد 3.7 درصدی اقتصاد ایران در سال 2022 بر اساس پیش بینی بانک جهانی

  بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرد که رشد اقتصاد ایران در سال 2022 میلادی به 3.7 درصد خواهد رسید.این درحالی است که در گزارش پیشین خود رقم پایین تری را پیش بینی کرده بود.