سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

هاو پیل اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس اذعان کرد که این بانک با سخت ترین چالش خود از سال 1997 تا کنون روبرو شده است. وی به این نکته اشاره کرد که نرخ بهره بانکی باز هم باید افزایش یابد.

او گفت که افزایش نرخ تورم در این کشور به بالاترین رقم خود در 40 سال اخیر یعنی 9 درصد در ماه آوریل رسیده است که وضعیت را برای وی بسیار ناخوشایند کرده است. باتوجه به اینکه این بانک قصد داشت تورم را در حدود 2 درصد نگه دارد.

هاو پیل توضیح داد: اکنون شرایط برای بسیاری از مردم به ویژه برای افراد دارای رفاه کمتر، که بخش بیشتری از درآمد خود را صرف حامل های انرژی و مواد غذایی می کنند، دشوار است. او افزود: بنابراین چالش های کنونی یادآور اهمیت ثبات قیمت ها به عنوان لنگری برای ثبات اقتصادی گسترده تر، و سنگری برای حفظ معیشت مردم، به خصوص برای آن هایی است که دستمزد پایین تر و درآمد ثابت دارند.

این اقتصاددان ارشد در ادامه تأکید کرد که انتظار می رود تورم تا پایان سال جاری به بیش از 10 درصد افزایش یابد. در عین حال داده های شرکت نظرسنجی GfK در روز جمعه نشان داد که با نگرانی های فزاینده درباره بحران هزینه های زندگی، اعتماد مصرف کننده در بریتانیا به پایین ترین سطح خود از زمان شروع ثبت رکوردها در سال 1974 رسیده است.

ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی


مطالب مرتبط


حضور نبوغ بهینه گستر در نمایشگاه دام و طیور تهران
 • 1403/4/22
 • حضور نبوغ بهینه گستر در نمایشگاه دام و طیور تهران

  شرکت نبوغ بهینه گستر پیشرو در ارائه محصولات و خدمات فوم پلی یورتان از جمله فوم پاششی، انواع عایق حرارتی، عایق صوتی، عایق پاششی در راستای ترویج استفاده از عایق های نوین و بهینه سازی مصرف انرژی در نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته تهران شرکت می کند.

  حضور شرکت نبوغ بهینه گستر در نمایشگاه دام و طیور تبریز
 • 1403/3/30
 • حضور شرکت نبوغ بهینه گستر در نمایشگاه دام و طیور تبریز

  شرکت نبوغ بهینه گستر در راستای اشاعه فرهنگ استفاده از فوم پاششی پلی یورتان جهت بهنیه سازی در سالن های دام و طیور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، آبزیان، دارو‌های دامپزشکی و صنایع وابسته از تاریخ ۳۰ خرداد تا ۲ تیرماه سال 1403 در تبریز شرکت می کند.

  شرکت نبوغ بهینه گستر در نمایشگاه دام و طیور شیراز
 • 1403/2/26
 • شرکت نبوغ بهینه گستر در نمایشگاه دام و طیور شیراز

  هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت دام و طیور، دامپزشکی، تجهیزات و صنایع وابسته از تاریخ 26 اردیبهشت لغایت 29 اردیبهشت ماه 1403 در شیراز برگزار می شود. شرکت نبوغ بهینه گستر در راستای رسالت خود مبنی بر بهینه سازی مصرف انرژی در این نمایشگاه شرکت می کند.

  سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997
 • 1401/3/1
 • سخت ترین چالش بانک مرکزی انگلیس از سال 1997

  اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس اعلام کرد که این بانک با سخت ترین چالش خود از سال 1997 تا کنون روبرو شده است و با ادامۀ شرایط کنونی نرخ تورم تا ده درصد هم افزایش خواهد یافت.

  عرضه همه محصولات شرکت پتروشیمی اروند در بورس کالا
 • 1401/2/23
 • عرضه همه محصولات شرکت پتروشیمی اروند در بورس کالا

  مدیر بازرگانی پتروشیمی اروند از عرضه همه محصولات این شرکت در بورس کالا به منظور پایداری بازار و توسعه صنایع پایین دستی کشور خبر داد و اعلام کرد این کار تا تنظیم بازار استمرار خواهد یافت.

  حمایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از وضع عوارض بر صادرات مواد اولیه
 • 1401/2/21
 • حمایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از وضع عوارض بر صادرات مواد اولیه

  رییس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران توضیح داد که وضع عوارض بر صادرات مواد اولیه، مورد حمایت انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به عنوان گسترده ترین تشکل مصرف کنندۀ این گروه کالایی در کشور است.