مزایای منحصر به فرد فوم پلی یورتان

فوم پلی یورتان

معرفی فوم پلی یورتان

فوم پلی یورتان چیست و چه کاربردی دارد؟ مهمترین مزیت به کارگیری این نوع از فوم ها چیست؟ فوم  پلی یورتان  در اثر واکنش پلی ال ها و ایزوسیانات ها به دست می اید، ترکیب این دو محصول می تواند ویژگی و خواص مطلوبی به این ترکیب داده است.  فوم یاد شده از دیرباز مورد توجه بشر بوده و به طور عمده مورد استفاده قرار می گرفت ولی در سال های اخیر به عنوان یک عایق حرارتی قابل قبول توانست است از توجه بسیاری برخوردار باشد. امروزه از این محصول به مقدار مازاد برای ایجاد عایق های حرارتی برای ساختمان های مسکونی و اداری استفاده می شود.

فوم پلی یورتان دارای مزیت های بسیاری است و همین امر سبب شده که این محصول بتواند کارایی بسیاری داشته باشد. از جمله مهمترین مزیت فوم پلی یورتان می توان موارد زیر را نام برد: این محصول دارای انعطاف پذیری بالایی بوده و با گذر زمان خواص آن تحت تغییر قرار نمی گیرد ، همین ویژگی های منحصر به فرد سبب شده است که کاربرد این محصول به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش یابد.  به منظور خرید و بهره مندی از فوم یاد شده  حتما مراکز و فروشگاه های معتبر را هدف قرار دهید تا بتوانید از کارایی آنها مطمئن باشید. سودجویان بسیاری هستند که در صدد فروش محصولات تقلبی خود بوده و به منظور جلب توجه خریدار معمولا هزینه ی کمتری را به خرید پیشنهاد می دهند. محصولات تقلبی و کیفیت کارایی کافی نخواهند داشت و ممکن است به دلیل ناخالصی های موجود در این محصول، گرفتار خسارت های بیشتری باشیم.  این نوع از فوم ها در سه دسته :

  • نرم
  • نیمه نرم
  • سخت

تولید می شود. هر یک از نمونه های یاد شده نیز دارای کارایی  خاصی هستند.

 

پشنهاد میکنم بهتون در بخش عایق پاششی شرکت نبوغ بهینه گستر حتما از ویدیو عایق فوم پلی یورتان دیدن نمائید

مزیت فوم پلی یورتان

از جمله مهمترین مزیت این ترکیب شیمیایی می توان موارد زیر را نام برد:

 

1- فوم پلی یورتان دارای مقاومت بالا در مقابل عوامل خورنده محیطی و  همچنین جوی

2-چسبندگی زیاد با انواع سطوح‌ مختلف

3-حفظ قابلیت انعطاف برای بازه ی  وسیع دمایی

4-غیر‌سمی و قابل استفاده در  مجاورت آب آشامیدنی

5-عایق حرارتی

6-وزن سبک

7-عدم‌ نفوذ بخار آب و البته رطوبت

8-مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات ناگهانی دما

 

با همه ی ویژگی های مثبتی که فوم پلی یورتان دارد به کارگیری این ترکیب عاری از عیب نیست. از جمله مهمترین چالش هایی که برای استفاده از فوم پلی یورتان باید مد نظر گرفته شود می توان موارد زیر را در نظر گرفت:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا