عایق پلی یورتان پاششی چیست ؟

عایق پلی یورتان پاششی : در عصر حاضر بهینه سازی ساختمان ها از نظر مصرف انرژی از دغدغه های کارشناسان ومتخصصان این امر است. ساختمانها معمولا بیشتر انرژی که دریافت می کنند هدر می دهند. این انرژی به جای این که صرف گرم کردن خانه های ما شود صرف گرم شدن زمین می شود.

همچنین سرمایه تامین این انرژی نیز ازبین می رود . یکی از راههایی که جلوی این زیان ها را می تواند بگیرد عایق کردن ساختمان هاست. عایق پلی یورتان پاششی یکی از بهترین عایق های موجود است که در جهان کاربرد زیادی دارد.

فواید استفاده از عایق پلی یورتان پاششی

پلی اورتان در انواع متفاوت ارایه می شوند . پلی یورتان به صورت پاششی به علت ویژگی هایی که دارد قضای بیشتری برای انجام کارهای مختلف به وجود می آورد.

پلی یورتان پلیمری سبک وپر کاربرد است که از واکنش بین دو ماده ایزو سیانات و ترکیبات دارنده هیدروژن فعال حاصل می شود .این دو ماده قبل از پاشش ازهم جدا هستند .

بعد از پاشش این دو ماده به سرعت با هم دیگر واکنش می دهند و فومی حجیم را به وجوود می آورند این فوم سخت می شود وپوششی صاف و یکپارچه بدون هیچ گونه درزی را تولید می کند .

این عایق محکم دربرابر خوردگی و سایش مقاومت می کتد و عمر بالایی دارد. این عایق علاوه بر این که یک عایق حرارتی است از نفوذ جانوران و حشرات موذی به ساختمان نیز جلو گیری می کند. انواعی از این عایق به عنوان عایق صوتی پلی یورتان پاششی نیز کاربرد دارد.

موارد استفاده عایق پلی یورتان پاششی

مورد استفاده در صنایع نفت وگازی
در عایق کاری کشتی های باری و مسافری
در هواپیماهای نظامی
به عنوان کفپوش های عایق رطوبت
استفاده از آن به عنوان کفپوش وانت های باری و کامیون ها
به عنوان کفپوش وسایل نقلیه همگانی
در اطراف دیگ های بخار در کارخانه ها

قیمت انواع مختلف عایق های پلی یورتان از جمله عایق پلی یورتان پاششی و همچنین قیمت عایق حرارتی پلی یورتان در شرکت های مختلف متفاوت است اما مهمترین موضوعی که شما باید در هنگام خرید این عایق ها به آن توجه کنید کیفیت آن می باشد بنابراین در خرید این قالب ها بسیار دقت داشته باشید.