عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی چیست و چه کاربردی دارد ؟

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی :ساخت ساختمان هایی که حداقل مصرف انرژی را دارند از اهداف مهندسان ومتخصصان این امر است . ساخت این چنین ساختمان هایی به مصالحی نیاز دارند که حرارت را از خود عبور ندهند ویا توسط ماده ای به خوبی عایق شوند تا انرژی ساختمان را هدر ندهند.ا

ز مواد مختلفی برای این منظور استفاده می شود. پلی یورتان یکی از بهترین مواد جهت عایق کاری ساختمان های مسکونی واداری وصنعتی است.

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

پلی یورتان ماده ای متشکل از ایزوسیانات و ترکیب هیدروژن داراست. این ماده در شکل های مختلف برای کاربرد های مختلف تولید می شود. یکی از انواع عایق پلی یورتان پاششی آن است. در این نوع عایق دو ماده سازنده دردو مخزن جدا نگه داشته می شوند .

این ماده ها تحت فشار و حرارت توسط دستگاه های خاص پاشش به سطح مورد نظر پاشیده می شود. این دو ماده در هنگام پاشیده شدن با هم ترکیب می شوند و حجیم می شوند و عایق پلی یورتان بدون هیچ گونه درز و شکافی را به وجود می آورد.

این نوع عایق چون مایع است و به راحتی شکل می پذیرد برای عایق کردن مکان هایی دارای شکل های پیچیده ودور از دسترس می باشد مناسب است.

سرعت اجرای این عایق بسیار بالاست . این عایق ازعمر ودوام بالایی نیز برخودار است.

زمانی که از عایق حرارتی پلی یورتان پاششی استفاده می شودآن را حرارت می دهند بنابراین ممکن است در این هنگام گاز های سمی از خود متصاعد کند به همین دلیل هنگام کار با این نوع عایق باید از تجهیزات ایمنی و ماسک های مخصوص استفاده کرد تا آسیبی به افراد عایق کارنرسد.

افرادی که عایق کاری را انجام می دهند باید کار با عایق پلی یورتان را آموزش دیده باشد تا مشکلی در عایق کاری پیش نیاید.همچنین محلی که عایق کاری می شود باید با دقت بررسی شود تا نیاز به تعمیرات نداشته باشد زیرا بعد از عایق کردن جدا کردن عایق از سطح خیلی مشکل است.

عایق پلی یورتان پاششی در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که عایق صوتی پلی یورتان پاششی و عایق حرارتی در زمره ی پرطرفدارترین ها قرار گرفته اند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا