عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی

عایق پلی یورتان چیست و چه مزیت هایی دارد؟

عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی : در جهان امروز حفظ و نگهداری از انرژی یکی از مهمترین دل مشغولی های انسان هاست. برای این امر راه های گوناگونی پیش بینی شده است که یکی ازاین راه ها عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی است.

یکی دیگر از معضلات انسان ها وجود سرو صداهای مزاحم و آلودگی صوتی در شهرها و شهرک های صنعتی است. برای حل این معضل نیزاز عایق استفاده می شود که به این نوع از عایق ها عایق های صوتی می گویند.

عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی : پلی یورتان پلیمری سبک و پرکاربرد است . از این مواد عایق های مختلفی ساخته می شود . یکی از این عایق ها , عایق حرارتی پلی یورتان است که بیشتر دارای سلول های بسته است. این ساختار به عایق کمک می کند تا از هدر رفت انرزی در ساختمان جلوگیری کند .

اهمیت این کار عایق زمانی قابل لمس می شود که بدانیم بیشتر هزینه سالیانه ای که صرف تامین انرژی ساختمان ها می شود به هدر می رود. این عایق علاوه براین که در هزینه ها صرفه جویی می کند از هدر رفتن انرژی که دست یافتن به آن بسیار مشکل است نیز جلوگیری می کند.

از نوع دیگر این عایق,عایق صوتی پلی یورتان است. این عایق از سلول های باز بیشتر برخوردار است. این سلول های باز باعث می شوند که عایق توانایی داشته باشند که امواج صوتی را بهتر جذب کنند. از این عایق برای ساختمان های مسکونی وصنعتی استفاده می شود. در کشورهای پیشرفته عایق صوتی یکی از عواملی است که افراد برای خرید خانه آن را در نظر می گیرند و از ملاک های مهم انتخاب خانه است.
شرایط کار با عایق پلی یورتان پاششی

این عایق چون قبل از مصرف حرارت می گیرد ممکن است از خود گازهای سمی متصاعد کند. به همین دلیل افرادی که تزریق عایق پلی یورتان انجام می دهند باید از تجهیزات ایمنی و ماسک استفاده کنند.

ارسال یک نظر

2 دیدگاه دربارهٔ «عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی»

  1. سلام وقت بخیر، می خواستم بدونم میشود پشت بام را پوشش داد البته روی ایزوگام؟ و مترمربع چند میشود؟ متشکرم

    1. سلام دوست عزيز بله امكانش هست لطفا براي كسب مشاوره رايگان و اطلاع از قيمت ها تماس بگيريد يا فرم موجود در صفحه تماس باما را پركنيد تا كارشناسسان ما باشما تماس بگيرند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا