ساندویچ پنل

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل از دو لایه ورق بیرونی تشکیل شده که عایق فوم پلی یورتان بین این دو لایه ورق قرار دارد که جنس آن دارای اهمیت ویژه ای است و به دو صورت تولید می شود:1-ساندویچ پانل سقفی 2- ساندویچ پانل دیواری که دیوار پیش ساخته نیز به آن می گویند ، و برای تولید آن از ورق های گالوانیزه ی رنگی ، ورق آلومینیوم و از ورق های آلوزینک استفاده می شود در این جا به مصرف کنندگان گرامی توصیه می شود در اتاق های سرد خانه ای ، کشتارگاه ، سورتینگ میوه و دیگر اماکنی که در آن شست و شو زیاداست از ورق های آلومینیوم و آلوزینک برای تولید ساندویچ پانلشان سفارش بدهند.

رنگ ساندویچ پانل

رنگ ساندویچ پانل شامل 12 طیف رنگی است ، رنگ های پرکاربرد در این متریال شامل سفید، کرم، زرد، قرمز، طوسی، یشمی،نقره ای، بنفش، آبی، سبز است .
رنگ سفید پر مصرف ترین رنگ ساندویچ پانل فوم پلی یورتان می باشد ، به خاطر اینکه در سردخانه سازی ازساندویچ پانل سفید رنگ استفاده می کنند.
پیشنهاد شرکت نبوغ بهینه گستر به شما مشتریان گرامی این است که برای پوشش سقف سوله های خود چنانچه رنگ سازمانی ندارید بهترین و ماندگارترین رنگ ، رنگ قرمز است .

مزایای ساندویچ پانل

-به راحتی می توان آن را شست و ضدعفونی کرد.
-به خاطر دانسیته پایین آن سازه ای بسیار سبکی است.
-عمر طولانیی دارد.
-می توان از هر رنگی در سازه استفاده کرد .
-عایق صوتی مناسبی نیز هست ولی اگر از عایق پلی یورتان صوتی سلول باز در ساخت آن استفاده کنند55 دسیبل کاهش صدا می کند،عایق سلول باز پلی یورتان عایق حرارتی نیز هست منتها در برابر آب پلی یورتان سلول باز مقاوم نیست.پلی یورتان سلول بسته در سردخانه و سالن های صنعتی از قبیل سالن های قارچ ، مرغداری ها،سالن های دامداری، کشتارگاه،کشتیرانی و … به عنوان عایق حرارتی استفاده می شود عایقی فوق العاده قوی برای سیوینگ انرژی می باشد که در برابر آب و رطوبت مقاوم است، همچنین ظاهری زیبا دارد.
-ساندویچ پانل تقریبا در تمام مناطق قابل اجرا هست و حمل آن به ارتفاعات آسان تر است.
-ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان به نسبت ساندویچ پانل با عایق پلی استایرن قیمت بالاتری دارد،بااین حال قیمت ساندویچ پانل به نسبت مصالح ساختمانی قیمت پایین تری دارد.
-عایق فوم پلی یورتان در مقایسه با آجر و سیمان یک سانت عایق پلی یورتان برابر است با 35 سانتی متر آجر و سیمان با این حساب استفاده از ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان فضای کمتری در سازه ها اشغال می کند .
-از ساندویچ پانل پلی یورتانی تا حدودی می توان در طرح های قوس دار استفاده کرد.
-صرفه جویی در هزینه های پی سازی و اسکلت بندی ساختمان ها
-قابلیت جابجایی داشته و نصب و اجرای آسان، راحت و سریعی دارد
-در برابر حوادث طبیعی از جمله سیل، زلزله، رانش زمین، باد، طوفان و….
-مقاومت در مقابل حلال ها و ضد خوردگی در برابر محیط هایی که دارای خاصیت اسیدی و بازی هستند

شرکت با داشتن چندین سال سابقه در زمینه ساخت انواع ساندویچ پانل ازجمله ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل پلی یورتان، ساندویچ پانل پلی استایرن و … و ارائه آن به بازارهای داخلی و خارجی توانسته بسایری از نیازهای صنعت را تامین کند و به مشتریان عزیز جهت رسیدن به اهدافشان یاری می نماید. متخصصین و مشاورین مجرب شرکت نبوغ بهینه گستر جهت پاسخ به سؤال های شما مشتریان عزیز در زمینه ی، انواع ساندویچ پانل، کاربرد آنها ،قیمت ساندویچ پانل ،نحوه چگونگی ،متراژ و… که در ذهن شما عزیزان می باشد، پاسخگو هستند.
مزایای استفاده از ساندویچ پانل دیواری بسیار زیاد است که در این کارکتر به آنها اشاره می کنیم. ساندویچ پانل دیواری نوعی مصالح ساختمانی است که شامل دو ورق که مابین آن عایق فوم پلی یورتان تزریق شده باشد است که جنس این ورق ها آلومینیوم ، گالوانیزه و آلوزینک می باشد . ورق آلومینیوم استفاده شده در ساندویچ پانل ضد زنگ بوده و برای محیط های مرطوب بسیار مناسب می باشد . ورق آلوزینک علاوه بر ضد زنگ بودن ، مقاومت زیاد و خورندگی بسیار پایینی دارد و همچنین یکی از فوایدی که این ورق دارد میتوان به قیمت آن که بسیار پایین و مناسب می باشد اشاره کرد. بهترین نوع فوم که در ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود فوم پلی یورتان می باشد با تزریق فوم پلی یورتان ،عایق حرارتی،رطوبتی و صوت نیز انجام می شود .

مکان هایی که می توان از ساندویچ پانل دیواری در آنجا استفاده کرد عبارتند از :

-پارتیشن های داخلی
-پوشش دیوار سوله
– پوشش سقف و کانکس انبار
-کانتینر ها
– پوشش دیوار اتاق عمل
– کانکس های ثابت و متحرک
-کانکس های ویلایی
– سوله های ورزشی
-پوشش دیوار ساختمان های صنعتی و …
استفاده میکنند.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل دیواری:

*سبک بودن
*قابلیت جابجایی
*قابلیت نصب سریع
*عایق صدا
*عایق حرارت و برودت
*مقاوم در برابر رطوبت
*کاهش هزینه
*مقاوم در برابر زلزله
*کاهش وزن سازه
*بالا بردن سرعت اجرا
*افزایش طول عمر سازه
*قابل نصب مجدد
*مقاوم در برابر حشرات موذی
*مقاوم در برابر زنگ زدگی
*قابل بازیافت
*انوع رنگ
*قابل شستشو
*قابل فروش پس از اتمام کار و…

در این جا می توان به انواع ساندوچ پانل ها که در مکان ها و موقعیت های مختلف استفاده می شوند اشاره کرد:

-ساندویچ پانل دیواری قفل دار
-ساندویچ پانل دیواری نر و مادگی
-ساندویچ پانل دیواری ساده
-ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
-ساندویچ پانل دیواری دورو نایلون
-ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز
حمل و نصب ساندویچ پانل دیواری بسیار راحت وسبک هستند ، به گونه ای ساخته شده اند که هنگام قرار گرفتن در کنار هم به صورت نر و مادگی قفل می شوند که وقتی عایق فوم پلی یورتان تزریق میشود همه ی خلل و فرج ها نیز گرفته شده و عایق خوبی در برابر گرما،سرما،رطوبت و صوت نیز ایجاد شده.