دام و طیور

دام و طیور

در صنعت دام و طیور بیشتر از عایق های پشم شیشه و پشم سنگ و… استفاده می شود که متاسفانه عایق های فوق پس از رسیدن رطوبت به آنها خواص عایق بندی خود را از دست می دادند و به مرور زمان دچار فرسایش می شدند و از سقف به کف سالن ریزش می کردند این اتفاق باعث مریضی دام و طیور می گردید.

شرکت نبوغ بهینه گستر پس از سال ها کسب تجربه و بروز آوری دانش خود در زمینه ی عایق بندی تصمیم به اجرای عایق پلی یورتان گرفت.

عایق پلی یورتان با دو ماهیت در دنیا توصیه می گردد :سلول باز ،سلول بسته

سلول بسته:

عایق پلی یورتان سلول بسته به دو روش اجرا می گردد :1- تزریق عایق پلی یورتان 2- پاشش عایق پلی یورتان

-عایق پلی یورتان پاششی  سلول بسته در سقف و دیوار سالن های دام و طیور برای عایق بندی  حرارت و برودت انجام می گردد.

-عایق حرارتی این محصول چگالی 35 تا 45 را شامل می شود  که در مقایسه با پشم سنگ و پشم شیشه 5/2 برابر عایق بندی بالاتری  دارد .

– عایق پلی یورتان پاششی نسبت به پشم سنگ و پشم شیشه 4 برابر عمر بیشتری دارد و به استناد تجربه مدیران  شرکت نبوغ بهینه گستر  عمر فوم پلی یورتان در سالن های مرغداری 40 سال میباشد  پس از 40 سال نیز خواص فیزیکی خود را حفظ می کنند و خواص عایق بندی خود را از دست می دهند .

– نفوذ آب به عایق پلی یورتان پاششی 3% است یعنی می توان گفت ضدآب و قابل شست و شو  هم هست .

– چندین فارم در سال های گذشته  با فوم پاششی پلی یورتان  اجرا شده  و پس از هردوره شست وشو می گردد و هیچ نقصی بوجود نیامده است  شست و شوی آن بسیار آسان و بهداشتی است ، هیچگونه باکتری و حشرات موزی نمی تواند در آن رشد کند، و هیچ جانوری اعم از مار،موش،پرنده نمیتواند به آن نزدیک شود .

– در بسیاری از سالن های دام و طیور از عایق پاششی پلی یورتان  استفاده میکنند در این موارد کارفرمایان باید به ارتفاع یک متر  از کف،دیوار را رابیس یا تور مرغی  ببندند و روی آن را با سیمان پوشش بدهند  تا مرغ به عایق پلی یورتان نزدیک نشود.

– عایق پاششی پلی یورتان  چون بصورت مایع  و پاششی اجرا میگردد هر خلل و فرجی یا درز ورق و … در سقف یا دیوار باشد پرکرده و آب بند می کند.

-با وجود عایق فوم پلی یورتان  دیگر نیازی به تعویض سقف سالن ها  نیست، فوم پلی یورتان  پاششی شکسته های ایرانیت ها را ترمیم و سقف سالنها را  یکپارچه می کند اگر سوله و ورق پوششی آن 20تا30 درصد اکسید شده باشد فوم پاششی پلی یورتان تا40 سال دیگر نیز  در همان شرایط حفظ می کند و از اکسیده شدن بیشتر جلوگیری می کند.

– کاربرد عایق پلی یورتان پاششی در مرغداری های صنعتی که سوله ها ی آن بصورت شیب دار می باشد می توان در زیر سقف و روی دیوار آن عایق پاششی پلی یورتان اجرا نمود.

-در مرغداری های سنتی که سقف های طاق ضربی دارند می توان دیوار و سقف آن را پلی یورتان پاششی  اجرا کرد .

-در داخل سالن های دامداری  از عایق پاششی پلی یورتان سلول بسته می توان برای عایق بندی حرارت و رطوبت  اجرا کرد  منتها نکته ی حایز اهمیت  در اعمال این عایق پاششی در دامداری ها بهداشتی کردن آن سالن ها می باشد که این عمل باعث جلوگیری از حشرات موزی(کک ،ساس و…) می شود.

کاربرد عایق پاششی پلی یورتان در سالنها ی گاوداری :

-سقف سالن های گاوداری معمولا از سوله های شیب دار  ساخته می شود  برای پوشش آن ها از ورق های موج دار  استفاده می کنند این پوشش نیاز به اجرای عایق پاششی پلی یورتان در محل می باشد .

-عایق پاششی پلی یورتان در محل ،عایق بندی حرارت (سرما وگرما)می کند و همچنین سالن ها  پس از اجرای فوم پلی یورتان پاششی کاملا بهداشتی می شوند.

 

اسکرول به بالا