امروزه باتوجه به بازار رقابتی در کسب و کار

امروزه باتوجه به بازار رقابتی در کسب و کار

امروزه باتوجه به بازار رقابتی در کسب و کار و با وجود تراکم جمعیت و فناوری های به روز کاملا رقابتی شده است و

به همین سبب بازار تقاضا قیمت حامل های انرژی را به بالاترین سطح خود رسانیده است از طرفی منابع انرژی های فسیلی  چون محدود است اهمیت بهینه سازی مصرف انرژی و نقش آن در کاهش هزینه های تولید بر هیچ کس پوشیده نیست.

استفاده از فوم پاششی پلی یورتان با توجه به مزایای فراوانی که نسبت به عایق های مرسوم دارند از جمله نصب و اجرای سریع ، ضریب مقاومت گرمایی بالا ، پوشاندن درز و شکاف ها و ممانعت از عبور جریان هوای سرد یا گرم به داخل سازه ، محبوبیت جهانی یافته است.

در کشور عزیز ما نیز با توجه به حظور صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ، استفاده از مواد فوم پلی یورتان بعنوان عایق و پوشش مخازن و لوله ها در حال افزایش است.بازدهی بالای این مواد موجب گردید استفاده از این مواد در حوزه های  کسب و کار ودیگر از جمله سوله های پرورش مرغ ،طیور ، دام که مصرف بهینه انرژی در آن ها بسیار حایز اهمیت است مورد توجه قرار گیرد.

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از مشاورین مجرب در زمینه ی مدیریت انرژی و استفاده از متخصصین حوزه پلی یورتان تلاش می کند تا با انتخاب موادی با کیفیت و اجرای اصولی ، طبق آخرین استانداردهای روز دنیا ، رسالت خود در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه های تولید صاحبان مشاغل را به بهترین نحو به انجام رساند.

نحوه ی تولید فوم پاششی پلی یورتان

فوم پاششی پلی یورتان از واکنش  دو جزء  مواد اولیه ی مایع به نام های تجاری ایزوسیانات و رزین پلی ال تولید می شود.

چگونگی اجرا فوم پاششی پلی یورتان

مایع ایزو و پلی تحت فشار با هم میکس و ترکیب می شوند و برروی سطح دیوارها یا سقف اسپری می شوند.

وقتی مایع در حال واکنش پلی یورتان به دیوار می چسبد ، 30 تا 120برابر حجیم می شود و به شبکه فومی جامد تبدیل می شود.

فوم پاششی پلی یورتان چگونه کار می کند؟

فوم پاششی پلی یورتان یک نوع عایق حرارتی است که از عبور جریان هوای گرم یا سرد ، رطوبت و گرد و خاک جلوگیری می کند .

مقاومت حرارتی بالای فوم پاششی پلی یورتان موجب کاهش انتقال حرارت هدایتی می گردد، همچنین فوم پاششی پلی یورتان با ایجاد سپر حرارتی از عبور گرمای تابشی جلوگیری می کند.

عملکرد عایق فوم پاششی پلی یورتان در مقایسه با عایق های حرارتی فیبری

عایق های حرارتی مرسوم هرگز مانع از عبور جریان هوا به داخل ساختمان ،سوله و… نمی شوند در حالی که عایق فوم پاششی پلی یورتان با ایجاد یک مانع درزگیر از عبور هرگونه جریان هوای  گرم و سرد ،گرد و غبار،حشرات موزی(مار،موش،کک،پرندگان و…) به داخل ساختمان ، مرغداری ،سردخانه،دامداری جلوگیری می کند.

عایق فوم پاششی پلی یورتان با گذشت زمان تخریب نمی شود و نسبت به عایق های فیبری 4 برابرعمر  بیشتر و 3برابر عایق بندی بالاتری دارد که با اتمام عمر 40 ساله ی عایق فوم پلی یورتان خواص فیزیکی خود را حفظ کرده و فقط خواص عایق بندی خود را از دست می دهد.

این عایق 400 سال طول می کشد تا به چرخه ی طبیعت بازگردد.

فوم پاششی پلی یورتان به دو دسته ی سلول باز و سلول بسته دسته بندی می شود:

-فوم پاششی پلی یورتان سلول باز دارای مقاومت حرارتی 7 ، 3 براینچ است.عایق فوم پاششی پلی یورتان سلول باز با حبس هوا در داخل سلول های فوم باعث موجب عایق حرارتی می شود، همچنین بعنوان جاذب صدا و مانع عبور جریان هوا به داخل می گردد.

فوم پاششی پلی یورتان سلول باز معمولا نرم تر و انعطاف پذیر تر از فوم سخت پلی یورتان(سلول بسته) می باشد و برای شرایط آب و هوایی گرم توصیه می شود.

-عایق فوم پاششی سلول بسته دارای مقاومت حرارتی بالاتری است(6 بر اینچ) و یک مانع هوا و رطوبت بسیار عالی محسوب می شود .

فوم پاششی پلی یورتان سلول بسته موجب افزایش مقاومت ساختاری ساختمان می شود و در تمامی شرایط آب وهوایی کارایی دارد.

 

تأثیرات زیست محیطی فوم پاششی پلی یورتان

فوم پاششی پلی یورتان مصرف انرژی و برق را با جلوگیری از ورود هوای گرم یا سرد به داخل ساختمان یا …. کاهش می دهد

بر طبق گزارش وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا ، عایق حرارتی پلی یورتان تا 70 % هزینه های انرژی محل های استفاده شده  از این عایق را کاهش می دهد .

مصرف کمتر انرژی و برق منجربه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای حاصل از احتراق سوخت های فسیلی برای تولید برق می گردد.فوم پاششی پلی یورتان هیچ گونه تأثیر منفی بر کیفیت هوای داخل ساختمان ندارد .

 

عایق فوم پاششی پلی یورتان سلول باز و سول بسته در برابر آتش سوزی چه عملکردی دارند؟

هر دونوع سلول باز و سلول بسته مواد پلی یورتان می باشدو دارای عملکرد ایمنی و آتش سوزی مشابهی اند ولی فوم پلی یورتان سلول باز به دلیل تراکم پایین تر سریع تر از عایق فوم سلول بسته می سوزد

 

گازهای متصاعد شده از عایق فوم پلی یورتان

گازها هنگام اسپری شدن عایق فوم پلی یورتان برروی سطح متصاعد می شود، وقتی واکنش تشکیل فوم پلی یورتان تکمیل شد (کمتر از یک دقیقه)، دیگر جای نگرانی نیست. به همین منظور اجرای عایق پاششی فوم پلی یورتان باید توسط افراد با تجربه که تجهیزات ایمنی کاملی دارند انجام شود .در صورت تهویه صحیح هوای محل اجرای عایق فوم پلی یورتان ظرف گذشت 24 ساعت می توانند از این محل استفاده کنند،هیچ گونه خطری وجود ندارد.

 

دلیل متصاعد شدن بوی بد از عایق فوم پلی یورتان

برخی از مواد فوم پاششی پلی یورتان ممکن است تا چند روز پس از اجرای عایق کاری بوی خاصی داشته باشند که دلیل آن کاتالیست های آمینی واکنش نداده، می باشد که بویی شبیه به بوی ماهی  دارد، به همین منظورتهویه مناسب  فضای محل عایق کاری شده موجب کاهش این بو می گردد.

 

دلیل جمع شدن عایق فوم پلی یورتان

-وقتی عایق کاری فوم پلی یورتان به طور صحیح اجرا نشود ، برخی از سلول های بسته فوم پلی یورتان ممکن است به مرور جمع شوند یا به اصطلاح شرینک کنند .

-عدم رعایت نسبت صحیح ترکیب مواد توسط دستگاه اسپری  یا افزایش ضخامت لایه ی فوم بر روی سطح می تواند منجربه جمع شدگی و شرینک فوم گردد.

ترک و شکاف هایی که توسط شرینک فوم پلی یورتان حاصل می شود می تواند عملکرد فوم پاششی پلی یورتان در ممانعت از ورود هوا ، گردوغبار ، گرما و سرما به داخل محلی که عایق پاششی پلی یورتان استفاده شده را کاهش می دهد.

 

دلیل عدم چسبندگی عایق فوم پلی یورتان به برخی از سطوح

همانند پوشش رنگ ، فوم پاششی پلی یورتان باید بر روی تمامی سطوحی که اعمال می شود  باید کاملا بچسبد ، البته در صورتی که سطح عایق کاری خشک ، تمیز و عاری از روغن و گریس باشد.

میزان چسبندگی فوم پاششی پلی یورتان  به سطح را می توان با بریدن بخشی از فوم پلی یورتان اعمال شده روی سطح امتحان کرد . وقتی فوم به خوبی چسبیده باشد ، می بایست لایه ی نازکی از آن پس از برش بر روی سطح باقی بماند .

عایق فوم پاششی پلی یورتان ممکن است به برخی از مواد مانند پلی اتیلن،بتن و سیمان خیس نچسبد . این مواد نیاز به افزودن مقداری پرایمر یا پوشش بر روی سطح دارند  تا به فوم پلی یورتان بچسبند.

 

واکنش گرمازای واکنش فوم پلی یورتان چگونه باعث آسیب رسانی می شود؟

واکنش شیمیایی برای تولید فوم پلی یورتان گرمای زیادی آزاد می کند که به واکنش گرمازا معروف است.

فوم پلی یورتان سلول بسته  زمانی که بیش حد مجاز برروی سطح اسپری شود (بیش تر از ضخامت حد مجاز توصیه شده توسط تولید کننده ی مواد پلی یورتان) ، گرمای زیادی تولید می کند که ممکن است در داخل فوم محبوس بماند.

این گرما می توان موجب تخریب و سوختن فوم  و کاهش عملکرد فوم پلی یورتان بعنوان عایق حرارتی خواهد شد .

 

 

2 دیدگاه دربارهٔ «امروزه باتوجه به بازار رقابتی در کسب و کار»

  1. سلام ممنونواز اطلاعات خوبتون …من نازنین فهیم هستم از کانادا …درصد ترکیب این دو را میخواستم بدونم ..نسبت ترکیب …چه میزان پلی اول وچخ میران ایزو سیانات …ممنون از اطلاعات خوبتون..درضمن قیمت دستگاه برای اجرا چفدر میباشد

    1. با سلام و عرض ادب
      لطفا شماره وات ساپ یا تلگرامتون رو لطف کنید تا مشاوران ما باشما تماس بگیرند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا