درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

کانکس و کانتینر

صفحه اصلیکانکس و کانتینر

استفاده از پلی یورتان در ساخت کانکس:

این روش یکی از بهترین و مناسب ترین روش برای جلوگیری از اتلاف انرژی در انواع سازه های پیش ساخته می باشد، در واقع پلی یورتان نوعی  فوم سبکی می باشد که اکثر منافذ در درون آن بسته شده است و همین موضوع باعث می شود تا  عایق فوم پلی یورتان  به عنوان عایق حرارتی بسیار خوبی در ساخت کانکس بشمار آید، و باعث می شود سازه کاملا مشابه یک یخچال عمل کرده و از هرگونه تبادل حرارتی سرمایی و گرمایی جلو گیری کند. درهر دانسیته دلخواه و مورد احتیاج مشتری پلی یورتان قابل تولید می باشد و در واقع میزان دمای کارکرد آن حداکثر 70 الی 80 درجه سانتی گراد می باشد . امکان رشد باکتری در پلی یورتان وجود ندارد و به بخاطر همین مقاومت بالای که در مقابل  فشار دارند ، آنها در رنج گسترده ای از مصرف های روزانه مورد استفاده قرار داده می شوند  ، محصولات عایق فوم پلی یورتان به صورت فوم با گونه های انعطاف پذیر ، سفت و سخت و تقریباً برابر با اندازه فروشگاهی ، سه چهارم مصرف های  جهانی را تشکیل داده اند. نکات حائذ اهمیت در این روش استفاده از فوم پلی اورتان با دانسیته 40 و با ضخامت حداقل 4 سانتیمتر می باشد که در مناطق خیلی گرم و یا سرد کوهستانی از ضخامت های بیشتر مانند 6 سانتیمتر تا 10 سانتیمتر نیز می توان استفاده کرد.

عایق فوم پلی یورتان معمولاً در هر دو مورد ، پشت سایر متریال استفاده میگردد ،در مبلمان خارجی وهمچنین تجاری فوم های انعطاف پذیر پشت پارچه های تودوزی مورد استفاده قرار داده می شوند و در درون دیواره های پلاستیکی و فلزی اکثر یخچال فریزها یا پشت کاغذ ، فلزها و بقیه سطح های مواد در مورد پانل های عایق حرارتی در قسمت ساخت وساز فوم های سخت استفاده میشوند . به همین صورت به منظور قالب گیری، شامل فریم های درب ، هدر های پنجره ، ستون ها ، نرده گچبری شده ، سنگ فرش و غیره  عایق فوم پلی یورتان مورد استفاده قرار می گیرند . در واقع رنج گسترده ای از سفتی ، سختی و فشردگی ها(تراکم) را  فرمولاسیون پلی یورتان ها مورد پوشش قرار می دهند.

این طرح شامل:

– فوم انعطاف پذیر دارای تراکم کم که در لوازم منازل ، تختخواب و صندلی خودرو و کامیون مورد استفاده قرار داده می شود .

– الاستومرهای دارای تراکم کم که در کفش مورد استفاده قرار داده می شود.

– پلاستیک های دارای قابلیت انعطاف پذیری که در تسمه و باند مورد استفاده قرار گرفته می شوند.

– RTM فوم سخت دارای تراکم کم به منظور عایق حرارتی و هسته های مورد استفاده قرار گرفته.

نکته بسیار مهم در اجرای فوم پلی یورتان در کانکسها ،کانتینر ها و سردخانه ها ی متحرک که متأسفانه نه فقط در ایران بلکه این مشکل در دنیا نیز به آن اهمیت داده نشده است. با توجه به تجربه ای که پرسنل متخصص شرکت نبوغ بهینه گستر دارد در گزارشات پی در پی به آن مشکل اشاره گردیده،ما در سال 1395 گزارشی از کانتینر هایی که شرکت حفاری نفت ایران در پروژه ها خود استفاده کرده اند داشتیم  که این کانتینرها در کانادا ساخته شده  و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به کشور وارد شده اند.

شرکت نبوغ بهینه گستر با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا ، اقدام به تولید و ارائه عایق کانکس و کانتینر کرده است جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه ی استفاده از پلی یورتان در کانکس و کانتینر  می توانید با ماتماس بگیرید  وبا مشاوره رایگان متخصصین مجرب اطلاعات را در اختیار شما گذاشته و راهنمایی های مرتبت را انجام می دهند.