درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق کاری با فوم پلی یورتان
عایق کاری با فوم پلی یورتان

عایق کاری با فوم پلی یورتان

امروزه برای پایین آوردن میزان انرژی مصرفی در صنعت و مصارف خانگی راه حل های گوناگونی وجود دارد یکی از این راه حل ها استفاده از عایق کاری با فوم پلی یورتان است. خرید عایق پلی یورتان می تواند فعالیتی موثر برای صرفه جویی در مصرف انرژی باشد .

عایق کاری با فوم پلی یورتان به چه صورت است ؟

پلی یورتان در شکل های متفاوت ساخته می شود . یکی از انواع این عایق به صورت فوم می باشد. این فوم از دو ماده ساخته می شود که  به صورت جداگانه نگه داری می شوند و توسط دستگاه های مخصوص به دیوار و یا سقف پاشیده می شود . سپس این دو ماده به سرعت با هم دیگر واکنش می دهند وپلی یورتان را به وجود می آورد. بعد از واکنش حجم آن افزایش چشمگیری پیدا می کند وبه عایقی یکدست و بدون درز و شکاف تبدیل می شود. این نوع عایق کاری با فوم روشی بسیار ساده ترو سریع تر از عایق کاری با بلوک های پلی یورتان است. در این نوع عایق کاری پوشش سطوح خیلی بیشتر است.

کاربرد های عایق فوم پلی یورتان

  • پوششی شفاف برای مشخص کردن محل عای عبئر عابر پیاده در خیابان ها
  • دارای دو نوع آلیفاتیک و آروماتیک است که نوع آروماتیک آن در آستری ها و رنگ های پایه استفاده می شود از نوع آلیفاتیک برای پوشش های نهایی استفاده می شود.
  • به عنوان پوشش و آستر سازه های فولادی به منظور جلوگیری از سایش و خوردگی
  • در کفپوش ها به عنوان پوشش پایه و یا نهایی
  • عایق کردن خطوط انتقال نفت (کاهش مقدار جریان کاتدی در حفاظت کاتدی)
  • این مواد در حالت خشک برای پوشش کف های بتنی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت مورد استفاده است
  • عایق حرارتی وبرودتی در ساختمان ها و صنایع مختلف
  • عایق صوتی برای جذب صداهای مزاحم و جلوگیری از ورود آنها به داخل ساختمان

در حال حاضر انواع مختلفی از عایق های پلی اورتان در بازار به فروش می رسد که از جمله ی پر طرفدارترین آن ها می توان به عایق رطوبتی پلی یورتان و عایق صوتی و حرارتی اشاره کرد.

ارسال یک نظر