درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان چیست ؟

پلی یورتان از واکنش ایزوسیانات و ترکیبهایی که دارای هیدروژن فعال هستند سا خته می شود. این مواد معمولا در عایق کاری ساختمان های اداری و مسکونی و صنعت های نفتی وگازی مورد استفاده قرار می گیرد. در دنیای امروز که اهمیت انرژی روز به روز افزایش می یابد و انسان ها به دنبال یافتن راهی برای صرفه جویی در انرژی هستند استفاده از عایق مناسب می تواند خیلی مهم باشد.  انسان ها در طول سال های مختلف از مواد گوناگونی برای عایق کاری استفاده می کردند تا این که برای نخستین بار در آلمان فردی به نام اتو بایر عایق پلی یورتان را کشف کرد این عایق به دلیل خواص و کاربردهای گوناگونی که داشت درموارد مختلف صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار گرفت. این عایق در اشکال و فرم های مختلف تولید می شوند مثلا به صورت بلوک ,لوله پیش ساخته, تزریقی,اسپری ویا به صورت ماستیک های سرد وگرم. عایق پلی یورتان به عنوان عایق صوتی ,رطوبتی وحرارتی مورد استفاده است. این عایق در طیف گسترده ای از چگالی تولید می شود (متناسب با سفارش و نیاز مشتری). محلی که می خواهد عایق شود را باید نیازی به تعمیرات نداشته باشد چون پاک کردن این مواد از سطح بسیار سخت است. این عایق بعد از اجرا ممکن است دارای زواید باشد که می شود با اره آن را مسطح کرد.تزریق فوم پلی یورتان نیز دارای شیوه ی خاصی می باشد.

عایق پلی یورتان1

از فواید عایق پلی یورتان

  • تغییرات ناگهانی دما باعث تغییر حالت در این عایق نمی شود
  • این عایق در برابر باکتری وجانوران موذی مقاوم است
  • رطوبت از این عایق نفوذ نمی کند
  • مقاومت در برابرعوامل سایشی و فرسایشی
  • انتقال حرارت از این عایق دارای ضریب پایین
  • این عایق در برابر اسید و حلال ها مقاوم است
  • عایق پلی یورتان می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد بنابراین برای پر کردن محل هایی که دارای فرم های پیچیده هستند مناسب است

عایق پلی اورتان قیمت مشخصی ندارد و شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز پلی اورتان با شرکن نبوغ بهین گستر تماس حاصل نمایید.

ارسال یک نظر