درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق پلی یورتان چیست
عایق پلی یورتان چیست

عایق پلی یورتان چیست

عایق پلی یورتان چیست ؟

عایق پلی یورتان چیست و چه ویژگی هایی دارد ؟پلی یورتان ها پلی مرهایی هستند که دارای پیوند یورتانی اند. پلی یورتان ها نخستین بار توسط اتو بایر آلمانی در سال 1937کشف شد. پیوند یورتانی ازطریق واکنش افزایشی بین یک گروه ایزوسیانات و یک ترکیب دارای هیدروژن فعال مانند هیدروکسیل تشکیل شده است. به طور کلی هر ماده ای که دارای هیدروژن فعال باشد می تواند در این واکنش افزایشی با ایزوسیانات شرکت کند و تولید پلی یورتان های مختلف را داشته باشد . گروه های ایزوسیانات به شدت واکنش پذیرند به همین دلیل واکنش این گروه از واکنش ها در دمای محیط صورت می گیرد و برای پیشرفت واکنش نیازی به افزایش دما ندارند.

عایق پلی یورتان چیست

مهمترین ویژگی عایق پلی یورتان

از مهم ترین ویژگی های این پلی مرها این است که بعد از واکنش ساختاری پایدار به وجود می آید . این پلی مرها سبک وزن و دارای ویزگی عایق بندی اند. اکثر پلی یورتان ها به صورت بلوک های بزرگ فوم ساخته می شوند . این بلوک های بزرگ برای استفاده در بالشتک ها یا عایق های حرارتی خرد می شوند .

مزایای عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان به صورت لوله پیش ساخته  ,تزریق ,اسپری و انواع ماستیک های سرد وگرم نیز موجودند.این عایق ها انرژی داخل ساختمان را حفظ می کنند و در کاهش هزینه های انرژی بسیار موثرند.عایق پلی یورتان دارای ضریب انتقال حرارت پایین است ودر برابر فرسایش ,خوردگی ,رطوبت,اسید و حلال ها مقاوم است. این عایق ضد باکتری و جانوران موزی است و همچنین در برابر تغییرات ناگهانی دما مقاوم است. قابلیت فوم شوندگی آن در محل باعث می شود ازآن برای پر کردن شکل های پیچیده استفاده شود. عایق حرارتی پلی یورتان در چگالی های متفاوت تولید می شود به طوری که چگالی آن از 8کیلوگرم برمتر مکعب  به بالا قابل دسترس است . در استفاده از این عایق باید دقت داشته باشید که محلی که عایق می شود بازرسی شود تا نیاز به تعمیرات نداشته باشد چون پاک کردن این مواد از سطوح کار سختی است.

ارسال یک نظر