درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق پلی یورتان پاششی
عایق کاری فوم پلی یورتان

عایق پلی یورتان پاششی

عایق پلی یورتان پاششی چیست ؟

پلی یورتان از مواد پرمصرف و عالی در دنیا می باشد. این ماده از ترکیبات هیدروژن دار و ایزوسیانات تشکیل شده اند. پلی یورتان از در صورت های متنوع وگوناگون ساخته می شود . یکی از رایج ترین انواع پلی یورتان عایق پلی یورتان پاششی و یا عایق حرارتی پلی یورتان پاششی است.

در ابتدا فوم پاششی پلی یورتان برای هواپیماهای نظامی به کار گرفته می شد. بعد ها از این ماده برای عایق کاری ساختمان ها به کار برده شد. این عایق در سقف ودیوارها و منافذ و شکاف های ساختمان و همچنین برای جلوگیری از ورود وخروج هوای گرم در زمستان و هوای سرد در تابستان ها از ساختمان می شود.

عایق پلی یورتان پاششی

انواع عایق پلی یورتان

عایق حرارتی تزریقی پلی یورتان :اگردر عایق سلول های بسته زیاد باشد این عایق یک عایق حرارتی خوب است.

عایق صوتی پلی یورتان:اگر در عایق سلول های باززیاد باشد به وجود حفره های هوایی درجذب امواج صوتی افزایش می یابد که باعث می این عایق به عنوان عایق صوتی مناسب کاربرد داشته باشد.

چگونگی اجرای پلی یورتان پاششی

این عایق از دو ماده تشکیل شده که در مخزن های جداگانه نگهداری می شوند. این دو ماده قبل از پاشش گرم می شوند و تبدیل به مایع می شوند و به وسیله دستگاههای مخصوص به سطح مورد نظر پاشیده می شود. در هنگام پاشش این دو ماده باهم ترکیب می شوند وعایقی یکدست و یکپارچه را به وجود می آورند. چگالی فوم پاششی در این روش قابل تنظیم است . اگر چگالی فوم پایین باشد سلول های باز در عایق زیاد می شود و اگر چگالی فوم بالا باشد سلول های بسته در عایق زیاد می شود. بعد از تمام شدن پاشیدن فوم ها سطح آنها را اره می کنیم  تا صاف و صیقلی شود.

مواردی که هنگام کار با فوم پاششی رعایت شود : چون به این مواد قبل از مصرف حرارت می دهیم ممکن از خود گازهای سمی متصاعد کند بنا براین عایق کار باید دارای ماسک باشد تا آسیبی نبیند.

ارسال یک نظر