درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق پلی اورتان لوله
عایق پلی یورتان لوله (2)

عایق پلی اورتان لوله

تعریف عایق پلی اورتان(یورتان)

انرژی که ما برای سرد و گرم کردن مواد و یا محیط استفاده می کنیم محدود است . علاوه بر محدودیت اثرات مخربی برمحیط زیست نیزدارد . بنابراین ما باید در مصرف انرژی بسیار دقت کنیم. یکی از راه هایی که مصرف انرژِی را کاهش می دهد عایق کردن محلی است که انرژی صرف آن می شود. عایق کاری با مواد مختلفی انجام می شود.عایق پلی اورتان لوله ها از بهترین راه حل ها برای عایق کاری است.

عایق پلی یورتان لوله

عایق پلی یورتان لوله

پلی اورتان ماده ای پلی مری و سبک است. از این ماده در ابتدا پنتاگون برای بدنه هواپیماهای نظامی استفاده می کرد. بعد ها از این ماده در آلمان برای عایق کاری استفاده شد . به دلیل کارایی بالای این عایق در کشورهای دیگر نیز مورد استقبال قرار گرفت. از این عایق هم به صورت مایع و هم به صورت جامد استفاده می شود. به صورت جامد به شکل بلوک های پلی اورتان مورد استفاده می گیرد. به صورت مایع نیز به صورت پاششی و تزریقی مورد استفاده می گیرد.

عایق پلی اورتان لوله

برای عایق کردن لوله ها و همچنین برای عایق پلی یورتان مخزن ها صنعتی از عایق پلی اورتان پاششی و یا عایق حرارتی تزریقی پلی یورتان استفاده می شود. در این نوع از عایق کاری مواد عایق حرارت داده می شود. بنابراین عایق کار باید از تجهیزات ایمنی و ماسک استفاده کند. در روش تزریقی در لوله ها را ورق کاری می کنند و سپس در آنها سوراخ هایی را ایجاد می کنند. توسط این سوراخ ها تزریق انجام می گیردوبعد از تزریق با ضربه زدن به لوله بررسی می کنند که لوله به طور کامل عایق شده باشد.

فواید عایق پلی اورتان

  • عایق بسیار عالی رطوبت و حرارت
  • از پلی اورتانی که تعداد سلول های باز آن بیشتر باشد به عنوان عایق صوتی نیز استفاده می کنند.
  • جلوگیری از نفوذ حشرات
  • بسیارسبک و در عین حال بسیار مقاوم
  • در شکل مایع به علت شکل پذیری مناسب در مکان هایی که شکل پیچیده دارند ویا دور دسترس اند بسیار پرکاربردند.

ارسال یک نظر