درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق حرارتی پلی اورتان
عایق حرارتی پلی اورتان

عایق حرارتی پلی اورتان

عایق حرارتی پلی اورتان چه کاربردی دارد؟

امروزه که تامین انرژی برای جهانیان کار مشکلی است حفظ این انرژی بسیار اهمیت دارد. حفظ انرژی  راه های گوناگونی دارد که یکی از آن ها عایق کاری است. عایق کاری با مواد و مصالح مختلف امکان پذیر است . یکی از بهترین مواد برای عایق کاری عایق حرارتی پلی اورتان می باشد.

عایق حرارتی پلی اورتان

عایق حرارتی پلی اورتان

پلی اورتان ماده ای پلیمری وسبک است که از دو ماده به نام ایزوسیانات و ترکیبات هیدروژن دارتشکیل شده است.  عایق پلی اورتان در اشکال متفاوت تولید می شود و همچنین کاربردهای مختلف دارد. این عایق در صنایع نفت وگاز , پتروشیمی, ساختمان سازی کاربرد دارد. رایج ترین نوع آن به صورت بلوک پلی اورتان  می باشد. از اشکال دیگر آن تزریقی و پاششی است. عایق های حرارتی سلول های بسته بیشتری دارند که این باعث می شود از هدر رفتن انرژی ساختمان جلوگیری کند.

عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی از نمونه های دیگر این عایق ها می باشند.

مزیت های استفاده از عایق حرارتی پلی اورتان

استقاده از عایق حرارتی پلی اورتان باعث کاش هزینه های ساختمان می شود. علاوه بر این با جلوگیری از هدر رفتن انرژی مصرفی در ساختمان و انتشار گاز دی اکسید کربن ناشی از سوختن این انرژی از گرم شدن زمین و اثرات مخرب زیست محیطی آن نیز جلوگیری می کند.

انواع عایق پلی اورتان

  • به صورت بلوک های پیش ساخته که در اندازه های گوناگون وبنا به نیاز مشتری عرضه می شود.
  • به شکل فوم پاششی که در این نوع از عایق عایق به صورت مایع است . دو ماده تشکیل دهنده عایق جداگانه در دستگاه پاشش قرار دارند وبعد از پاشش دو ماده با هم واکنش می دهند و عایق پلی اورتان را به وجود می آورند . این عایق یکدست است و بعد از پاشش سفت می شود ومی توان ضایعات آن را اره کرد.
  • به صورت تزریقی این روش در موارد زیادی کاربرد دارد. تعدادی از این کاربرد ها تزریق در بلوک های بتنی ,تزریق در ترک ها , تزریق در لوله ها ومخازن صنعتی است.

ارسال یک نظر