درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی
عایق کاری با فوم پلی یورتان (2)

عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی

عایق پلی یورتان چیست و چه مزیت هایی دارد؟

در جهان امروز حفظ و نگهداری از انرژی یکی از مهمترین دل مشغولی های انسان هاست. برای این امر راه های گوناگونی پیش بینی شده است که یکی ازاین راه ها عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی است. یکی دیگر از معضلات انسان ها وجود سرو صداهای مزاحم و آلودگی صوتی در شهرها و شهرک های صنعتی است. برای حل این معضل نیزاز عایق استفاده می شود که به این نوع از عایق ها عایق های صوتی می گویند.

 

عایق حرارتی پلی اورتان

 

عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی : پلی یورتان پلیمری سبک و پرکاربرد است . از این مواد عایق های مختلفی ساخته می شود . یکی از این عایق ها , عایق حرارتی پلی یورتان است که بیشتر دارای سلول های بسته است. این ساختار به عایق کمک می کند تا از هدر رفت انرزی در ساختمان جلوگیری کند . اهمیت این کار عایق زمانی قابل لمس می شود که بدانیم بیشتر هزینه سالیانه ای که صرف تامین انرژی ساختمان ها می شود به هدر می رود. این عایق علاوه براین که در هزینه ها صرفه جویی می کند از هدر رفتن انرژی که دست یافتن به آن بسیار مشکل است نیز جلوگیری می کند.

عایق صوتی پلی یورتان پاششی : از نوع دیگر این عایق,عایق صوتی پلی یورتان است. این عایق از سلول های باز بیشتر برخوردار است. این سلول های باز باعث می شوند که عایق توانایی داشته باشند که امواج صوتی را بهتر جذب کنند. از این عایق برای ساختمان های مسکونی وصنعتی استفاده می شود. در کشورهای پیشرفته عایق صوتی یکی از عواملی است که افراد برای خرید خانه آن را در نظر می گیرند و از ملاک های مهم انتخاب خانه است.

شرایط کار با عایق پلی یورتان پاششی

این عایق چون قبل از مصرف حرارت می گیرد ممکن است از خود گازهای سمی متصاعد کند. به همین دلیل افرادی که تزریق عایق پلی یورتان انجام می دهند باید از تجهیزات ایمنی و ماسک استفاده کنند.

ارسال یک نظر