درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق حرارتی تزریقی پلی یورتان
تزریق عایق پلی یورتان (2)

عایق حرارتی تزریقی پلی یورتان

عایق حرارتی تزریقی پلی یورتان چیست و چه کاربردی دارد ؟

انرژی هایی که ما انسان ها برای گرم وسرد کردن خانه های خود در فصول مختلف استفاده می کنیم باعث افزایش دی اکسید کربن موجود در جو می شود. افزایش دی اکسید کربن در جو یاعث گرمتر شدن زمین می شود . برای این که ما انرژی مصرفی خود را کاهش دهیم محیط زندگی خود را عایق می کنیم . این عایق از مواد گوناگون می تواند باشد . یکی از بهترین و پرکاربردترین مواد مورد استفاده در عایق کاری عایق حرارتی تزریقی پلی یورتان است.

تزریق عایق پلی یورتان

تزریق عایق پلی یورتان

پلی یورتان از ترکیب دو ماده ساخته شده است وساختار پایداری دارد . این پلی مر ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی دارد که این ویژگی باعث می شود که عایق حرارتی پلی اورتان عایقی بسیار مناسب باشد.

پلی یورتانی که برای عایق حرارتی استفاده می شود بیشتر دارای سلول های بسته است که این موضوع سبب می شود انرژی هدر نشود. عایق حرارتی باعث می شود که ساختمان انرژی هدررفت نداشته باشد و در هزینه های تامین انرژی نیز صرفه جویی شود. به عبارتی هزینه مصرف شده برای عایق کردن ساختمان بدون بازگشت نمی ماند و به علت طول عمر بالای عایق می توان گفت که عایق کردن ساختمان با عایق پلی یورتان هزینه نیست بلکه با توجه به انرژی که از هدر رفتن آن جلوگیری می شود نوعی درآمد محسوب می شود.

عایق تزریقی پلی یورتان مواد تحت فشار توسط دستگاه های خاص به ترک ها تزریق می شود. البته این ترکه نباید آنقر کوچک باشند که عایق پلی یورتان درآن نفوذ نکند . بعد از تزریق مواد پلی یورتان درون ترک سفت می شود و عایق تزریقی پلی یورتان محکم و یکدست تولید می شود.

شرط استفاده از عایق پلی یورتان

مکانی که قرار است با عایق پلی یورتان عایق کاری شود باید به دقت بررسی شود تا هیچ گونه نیازی به تعمیرات و تغییرات نداشته باشد . زیرا بعد از عایق شدن محل جدا کردن عایق از آن بسیار مشکل خواهد شد.

ارسال یک نظر