درباره ما

شرکت نبوغ بهینه گستر با بهره گیری از سال ها تلاش و تجربه در صنایع شیمیایی و صنعت عایقکاری، این افتخار را دارد که فن آوری های روز عایق کاری دنیا را در ایران عرضه نماید.
بر این اساس یکی از فعالیت های شرکت نبوغ بهینه گستر در زمینه مشاوره و اجرای عایق حرارتی، برودتی، رطوبنی و صوتی، تهیه دستگاه های مربوطه و تهیه مواد مصرفی آنها می باشد.

88961945 -021
info@poly-urethanes.com

Blog

صفحه اصلیعایق پلی اورتانعایق تزریقی پلی یورتان
عایق تزریق پلی یورتان

عایق تزریقی پلی یورتان

عایق تزریقی پلی یورتان چیست و چه کاربردی دارد؟

در جواب به سوال عایق پلی اورتان چیست گفته می شود که عایق تزریقی پلی یورتان ماده ای است که برای اولین بار در آلمان در سالهای پایانی دهه 1930تولید شد . در اوایل پنتاگون از این ماده در بدنه هواپیماهای نظامی خود بهره می برد. بعدها با پی بردن به ویژگی های عالی پلی یورتان از آن در مصارف دیگر نیز استفاده شد. یکی از این مصارف عایق کردن ساختمان های مسکونی واداری و صنعتی است.

تزریق عایق پلی یورتان

پلی یورتان از دو ماده ایزوسیانات و ترکیب هیدروژن دار ساخته شده که بعد از واکنش با هم ترکیبی پایدار را به وجود می آورند. پلی یورتان بسیار مقاوم بوده و عایق حرارتی و صوتی مناسبی است . در هنگامی که عایق حرارتی آن مدنظر است از نوعی عایق پلی یورتان استفاده می کنند که دارای سلول های بسته بیشتر باشد تا کارایی بیشتری داشته باشد. در عایق صوتی نیز از نوعی عایق پلی یورتان بهره می برند که تعداد سلول های باز بیشتری داشته باشد و بتواند امواج صوتی را جذب کنند.

انواع عایق پلی یورتان

  • به صورت پیش ساخته و بلوک های پلی یورتان
  • به صورت تزریقی
  • به صورت فوم پاششی
  • انواع ماستیک های سرد و گرم

عایق تزریقی پلی یورتان

در این نوع از عایق پلی یورتان ابتدا سطح عایق کاری رنگ زده می شود و از گرد وخاک وچربی احتمالی پاک می شود. تزریق به دو روش انجام می شود:

روش اول: این روش مربوط به لوله ها و سطح هایی است که لازم است کاملا ورق کاری شود. ایدن سطوح در فاصله های معین سوراخ می شود و سپس از این سوراخ ها تزریق توسط دستگاه تزریق صورت می گیرد. بعد تزریق به لوله ها ضربه زده می شود تا مشخص شود فوم در همه جای لوله گسترده شده است اگر نشده بود دوباره تزریق صورت می گیرد. فوم پلی یورتان بعد از تزریق جامد می شود.

روش دوم: در این روش از عایق پلی یورتان مخزن های بزرگ استفاده می شود.این روش مربوط به مخازن بزرگ عمودی است . در این روش تزریق از بالای ورق های نصب شده صورت می گیرد .

ارسال یک نظر